Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kiderült hogy a szervezetem...

Mzz591 kérdése:

Kiderült hogy a szervezetem elvan nagyon savasodva és emiatt sokszor kijönnek rajtam allergiás kiütések. Szerintem ez a magas fehérjebevitel miatt lehetett, mert régen sokat szedtem ilyen táplálék kiegészítőket. (,? )

Figyelt kérdés

Van olyan táplálék kiegészítő vagy valami ami a savasodás megszüntetésében segíthet?

A neten úgy olvastam hogy az ásványi anyagokat tartalmazó vitaminoknak és a nitrogén-oxit teljesítmény fokozóknak van jó hatása de ez mennyire igaz?



#Magas fehérje bevitel miatt #elsavasodás.
2015. ápr. 10. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy el vagy savasodva? Volt teszted, pisi teszt vagy valami más? Gyakran vagy beteges?

Én a helyedben nem nyúlnék már mesterséges anyagokhoz, táplálék kiegészítőkhöz, amibe ezt-azt még belekevernek.

Ne igyál kávét, ha eddig ittál! A kávék sav tartalma 4-5 között van. A kávé sav-bázis rendszered szempontjából nem tesz jót.

Inkább rengeteg zöldséggel és gyümölccsel hidd el kompenzálhatód a bajod. :)

Van lúgosító teakeverék. Sokan hülyének néztek, hogy ittam, mert abba ilyenek vannak, hogy céklapor, lucernafű, bodzabogyó, fekete áfonyabogyó, petrezselyem levél, borsosmentalevél, bojtorjángyökér, kardamom mag, gyömbér gyökér.

Vagy egy másik gyártótól:

* zöld tea

* édesgyökér

* Garcinia cambogia kivonat

* fehér eperfa levél

* japán zöld tea

* búzafű

* árpafű

De van sok fajta ezekből a lúgosító gyógyteákból. Meg kell találnod, hogy melyik jobb számodra.

Ha hiszed, ha nem, de nekem segített. Elkezdtem több gyümölcsöt és zöldséget enni. A húsfogyasztást visszafogtam. Láss csodát de elmúlt a könyökhajlatomban lévő ekcéma, amivel hónapokig küszködtem sajnos. Mihelyst több húst ettem és elhagytam a lúgosító teakeveréket visszajött.

Egyébként a gyógyszertárakban kapható bázikus hatású ásványianyag-keverék, amit kúraszerűen kell alkalmazni. Én azt még nem próbáltam, mert bevált a teakeverék. De ha nagyon elsavasodnék, akkor lehet kérek vmit a patikustól.

Egyébként két fajtát próbáltam a teákból. a Dr. Chen fajta jobban bejött. Ha este megittam melegen, minden édesítőszer és citrom nélkül, akkor másnap rendes, sok, könnyű székletem volt. :) és sokkal jobban éreztem magam a bőrömben. Nem voltam ekcémás, se beteges (se náthás, se fáradt stb.) Jót tett.

A másik fajta, az a Joshi bharátos, hát az nekem túl mentás volt, és nem volt ennyire érezhető hatása, nekem gyengébbnek tűnt, viszont páromnak az is jó volt. Lehet neki elég volt a "gyengébb" minőségű, lehet a szervezete erősebb volt, mint nekem. Kitudja...

Ha gondolod próbáld ki, ill. ha tudod , hogy nem vagy allergiás az ilyen füvekre.

Végszónak még annyit, hogy az étrendeddel tudod a legjobban a sav-bázis háztartásodat egyensúlyban tartani.

Mondok példákat, mire figyelj oda:

Savképzők: a húsfélék, a kolbászfélék, az állati zsírok, a vaj, a diófélék, a hüvelyesek, a fehér liszttel készült ételek, a sütemények, a tojás, az alkohol, a kávé.


Bázisképzők: a hagyma, a burgonya, az uborka, a káposztafélék, a gesztenye, a füge, a hántolatlan gabonák, a mazsola, a zöldséglevek, a gyümölcsök, gyümölcslevek, a szénsavmentes ásványvizek.


Ha lehet, akkor a cukor, édesítőszer és ízfokozók bevitelét csökkentsd. Én pl már nem cukrozok semmit utólagosan, se a sütit, se a teát...semmit. Inkább mézet használok, ahova kristálycukor kéne.

2015. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, a savasodásom a vegatesztnél derült ki és azt mondták 3x magasabb mint az átlagos ,és vérvételen is voltam ott pedig magas volt a húgysav szintem.
2015. ápr. 10. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdemes lenne egy gyógynövényalapú, lugosító 9 napos tisztító, méregtelenítő programmal kezdeni majd lugosító gyógynövényekkel folytatni.Sok sikert!
2015. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor tényleg el vagy savasodva. De ezen tényleg könnyen lehet javítani étrenddel.

Tarts egy kis diétát, majd menj el megint vérvételre, de hagyj egy kis időt a szervezetednek. Kb 1 hónapot.

Ha maradtak az értékek, akkor ott krónikus gond lehet. Reméljük nem. :-)


1. válaszoló

2015. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!