Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenyektől kérdeznék....

Gluténérzékenyektől kérdeznék. Tudna segíteni valaki laboreredményekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
iga(ema):1:20*titerben pozitív,Iga(tg2):101u/ml(normál<3).Ezek alapján mennyire biztos a gluténérzékenység?
2015. máj. 19. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antianyag vizsgálatok nem mutatják ki a gluténérzékenységet, csak bizonyos esetekben. A tied mondjuk pozitív eredménynek tűnik.
2015. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a kislányom lelete,vékonybél biopsziát akarnak csinálni,én pedig most tanácstalan vagyok,mert egyébként gluténérzékenységre utaló tünetei nincsenek..
2015. máj. 19. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy valakik mit akarnak csinálni, mert ugye te vagy az egyik szülő, te döntöd el többnyire, hogy mi legyen a gyermekeddel.


A biopszia sem mutatja ki feltétlenül a gluténérzékenységet, és a tünetek hiánya pontosan mit jelent? Hiányoznak az atipikus tünetek? Vagy milyen tünetei nincsenek?


Ha teljesen egészséges, semmilyen eü. problémája nincs, akkor én azt mondanám azért egyen gluténmentesen, hogy később se legyenek. Gondolom tudod manapság mennyire elterjedtek az autoimmun betegségek, nők között az inzulinrezisztencia, cisztás betegségek, endometriózis.. én azt a nézetet képviselem, hogy ezeket jobb minél inkább elkerülni, például glutén/gabonamentes étkezéssel. Persze ez először körülményesnek tűnik, de voltaképp nem az, aztán a betegségeknél sokkal kényelmesebb megoldás.


Ha meg valaki gluténérzékeny, esetleg nem mutatják ki a nem túl jó diagnosztikai módszerekkel, és glutént fogyaszt, akkor nagyon durván fokozódik krónikus betegségek kialakulási kockázata. Ez nem félelemkeltés, én nem képviselem azt, hogy félni kellene betegségektől/bármitől, egyszerűen csak a gluténtartalmú gabonák nem 'üzemanyagok' a mi testünk számára sajnos. Vagyis nagyon rossz minőségű üzemanyagok.

2015. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért kerültünk a gasztroenterologiára,mert sokáig(2hónap)tartó hasfájása volt,hasi uh alapján több megnagyobbodott nyirokcsomót találtak,hasfájása megszűnt már féléve,de a nyirokcsomók még mindig ott voltak,így elvégezték ezt a vértesztet aminek ez lett az eredménye..
2015. máj. 19. 10:39
 5/5 anonim ***** válasza:

A gasztroenterológia a sötétben tapogatózik, újabban ultrahanggal, ettől még nem tudják értelmezni amit látnak.


Én sem tudom mitől lehetnek a megnagyobbodott nyirokcsomók, de hogy minél tisztább, változatos zöldség alapú étrendre lenne szüksége egy embernek (gyereknek is) az biztos.


Jó forrásból husikával, halakkal. Figyelni kellene hogy alacsony maradjon a gyulladásszint, kerülni kellene az olyan ételeket amik allergiás reakciót okoznak, áteresztővé teszik - károsítják a bélfalat, emésztőrendszert. Most ehhez sem kell biopszia minden alkalommal, áteresztő bél szindróma sima cukorevéssel és vérvizsgálással mérhető, egyszerű dolog. A kolonoszkópia azért fölöslegesen kellemetlen vizsgálati mód, valljuk be.

2015. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!