Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy van az, hogy mikor...

Hogy van az, hogy mikor aktívan sportolok a természetben, megszűnnek az allergiás tüneteim?

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"kutyaharapast szorevel" ... termeszetben olyan nagy dozist kapsz, hogy az mar nem allergizal ... +haztartasi por, +atka, +legszennyezes.
2015. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

attól függ mire vagy allergiás?

mert ha háziporatkára, vagy penészre azok a hatások csak bent érnek, ha kiméssz a természetben akkor nem érintkezel ezekkel az allergénekkel.

2015. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tavasztól őszig szinte minden virágporra.
2015. jún. 21. 22:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán lehetséges. A virágpor allergia gyakran valójában csak a virágporra tapadt szennyeződések miatt van. A természetben meg nem annyira szennyezettek a pollenek.
2015. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Valahol olvastam , hogy a szervezet az allergiát előidéző pollenekre úgy reagál , hogy a polleneket kis védőnyálkával vonja körül , ami megakadályozza a további reakciót . Ennyit az allergiáról és jöhet a környezet szennyezés . A modern dízel motorok kipufogott szemcséi oly mértékben finomítva lettek már , hogy elérik a nano részecske szintet . Nos elképzelhető , hogy ez az egyik fő probléma , mert ezek a szemcsék rátapadnak és lebontják azt a nyálkát , amit a szervezet a pollenek köré épít . Ez által az allergiát okozó pollen tovább ingerli a szervezetet .

Ha kimész a természetbe ( nem feltétlenül sport végett ) a levegő szennyezettsége csökken , így a szervezet hatásosabban tud védekezni így az allergiás reakciók is sokkal enyhébbek , netán még meg is szűnhetnek a jó levegőn .

Talán ez lehet az egyik oka .

2015. jún. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
valahol a parlagfűallergiát parlagfűkivonatokkal gyógyítják. Sajnos az allergia még nem teljesen nyitott az orvoslás számára.
2015. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-ös jól mondja.
2015. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 5-ös magyarázata kicsit sántikál, de azért alapvetően helyes a válasza.

Mindettől függetlenül, azért néhány dolgot ne felejtsünk el: az ember alapvetően a természet része, évmilliók óta növények között élünk, minden probléma nélkül. Az allergia civilizációs betegség, mint annyi más kórság is. Elsősorban a városi népességnél jelentkezik. Érdemes lenne elgondolkodni, hogy minek köszönhető, hogy Mo-on ilyen sok az allergiás. Én Erdélyben élek (éltem Mo-on is 8 évet), és számomra furcsa, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány allergiást ismrek - ugyanakkor a Mo-i ismerőseim egyharmada-fele valamilyen allergiában szenved. A klíma, növényzet stb. hasonló, az egészségügy fejlettebb Mo-on (bár lehet, hogy épp ez az egyik oka)... Én inkább a sok műanyag kaját tartom az elsődleges okozójának (természetesen, a városi levegő- és egyéb szennyezettség mellett)

2015. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Basszus, ha itt fejlettebb az egészségügy el se tudom képzelni mi lehet ott... 11 hónapos várólistára raktak egy francos nyaki ultrahanggal... :D
2015. jún. 25. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Viszont van biztonságos széfetek, ahová a telefonodat bezárhatod, amíg a műtőben trancsíroznak :P
2015. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!