Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » PDD allergiám van! A kérdés...

PDD allergiám van! A kérdés az hogy így csináltathatok tetoválást?

Figyelt kérdés

2015. aug. 1. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár perc utána olvasás után több helyen sem tanácsolják (vagy ahol tiltják) a tetoválást a PDD-eknek.

Kiemelek egy részt


"A PPD egy nagyon erős, mérgező hatással is rendelkező vegyület, melyre szervezetünk a vele való érintkezést követő napokban is reagálhat. A fekete henna és az ezzel készült testfesték tartalmazza ezt a vegyületet. Az anyag a testfestés által behatol a bőrbe, azon keresztül a véráramba, és károsíthatja a sejteket, szöveteket. Az allergiás reakciók skálája sokszínű: lehet viszketés, bőrpír, gyulladás, de a későbbiekben egyéb allergiák és a bőrrák kockázatát is növeli. "


Testfestékek vagyis a tetkónál használt festékek sem jók.

2015. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Cssináltass először egy kis vonalat vagy pontot aztán kiderül!

Ha az begyullad vagy "megég" akkor egyértelmű.

2015. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha nem feketével tetováltatok???
2015. aug. 1. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden festék színben benne van az a vegyület ami allergiát okozhat neked.

Ha annyira akarsz tetoválást akkor menj el a dokihoz, aki szakértője a PDD-nek és kérdezd meg, hogy ő mit tanácsolna. Ha az orvos azt mondja, hogy nyugodtan lehet tetkód akkor csináltass. Ha azt mondja, hogy felejtős, akkor tudomásul kell venned, hogy neked sosem lesz tetkód.

Én pl: világ életemben búvárkodni szerettem volna. Minden évben mielőtt megyek a tengerhez ( tenger mellett élek) kikérem az orvosom véleményét. Sajnos minden egyes alkalommal eltilt a búvárkodástól. (súlyos asztma az oka) Beletörődtem, hogy csak nézem ahogy a többiek lemerülnek.

2015. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én ebbe nem nagyon tudok bele törődni... már van tetoválásom egyébként!!!
2015. aug. 2. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van tetkód akkor mi a büdös francnak tetted fel a kérdést??? Te tényleg ennyire ostoba vagy?? Ha nem vagy allergiás rá akkor mi a kérdés??
2015. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy te vagy az ostoba!! Fogalmad nincs erről a betegségről te....
2015. aug. 3. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!