Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki laktózérzékeny, az az...

Aki laktózérzékeny, az az emberi tejre is érzékeny?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Ugye a tejérzékenységnek tudtommal az az alapja, hogy a kifejlett emlősök alapesetben nincsenek berendezkedve a tejfehérje/tejcukor megemésztésére (főleg nem más fajok tejére), mert az a kölykök táplálására való, és igazából az a kuriózum (biológiai szempontból), ha valaki felnőtt létére nem tejérzékeny.

Namármost, ha egy felnőtt tejérzékeny ember anyatejet, tehát embertejet fogyaszt, azt sem tudja megemészteni? Vagy csak más fajok tejét nem?


2015. szept. 7. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon zavaros amitt írtál.

1. Most tejérzékenységről vagy laktózról beszélsz?

Mert azért mert valaki laktózérzékeny még nem biztos, hogy tejérzékeny is.

Én laktózérzékeny vagyok, mint a legtöbb embernek nekem is felnőtt korban alakult ki (tehát pont ahogy írtad: a legtöbb gyerek feltudja dolgozni de a felnőtt szervezetnek már nincs szüksége anyatejre így nem termel olyan enzimet ami lebontaná a tejcukrot. Az már más kérdés, hogy az ember iszik tehéntejet is).

Tehát ha valakinek már nem található meg az enzim a szevezetében akkor nem tudja lebontani az anyatejet sem. Persze a legtöbb laktózérzékenynek nincsenek komolyabb tünetei, legtöbben simán megisznak egy pohár tejet gond nélkül.

Egyébként sok felnőtt laktózérzékeny, csak nincsenk komlyabb tünetei, így nem vizsgálják ki.

2015. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak a bolti tehéntejre vagyok érzékeny! Az anyatejet most is gond nélkül szlopálom
2015. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Több benne a laktóz, mint a tehéntejben, a tolerálható mennyiség kevesebb.

[link]

2015. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!