Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén érzékenyek! Én is az...

Glutén érzékenyek! Én is az lettem de folyton fáj a hasam. Mitől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Másfél hónapja derült ki hogy gluténérzékeny vagyok. Folyton olyan has görcsiem voltak meg hasmenésem hogy sokszor rosszul lettem. Aztán mennem kellett gyomortükrözésre ott kiderült... Na hát ugye mondták hogy diéta ne egyek olyat amibe liszt van vagyis glutén. Be is tartom szépen de a hasam az mindig fáj. Nem annyira mint amikor még nem tudtam mi a baj de elég kellemetle. Mindíg fel vagyok puffadva pukiznom és böfiznem kell. És reggel hasfájásra kelek... Mit tegyek menjek vissza orvoshoz? Azt olvastam hogy kell idő még a bélbolyhok regenerálódnak de hát ezért fájna a hasam mert még el vannak kopva? Segítsetek mert kicsit zavaró már.... köszönöm....



2015. okt. 9. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, nem vagyok gluténérzékeny, nem elég nagy a tudásom e téren, de hátha tudok írni hasznosat. Én sem eszem glutént, szabad elhatározásból, illetve a testem nagyon finoman szólt, hogy jobb nekem nélküle.


Mindennek megnézed az összetételét, hogy van-e benne glutén? Rengeteg ételben van s valószínűnek tartom, hogy Te nagyon érzékeny vagy a gluténre, a minimális mennyiséget is jobb elkerülnöd.

A bélbolyhoknak nem tudom, mennyi idő kell, de másfél hónap nem kis idő, a glutén elhagyásától azért én több hatást várok.


Az is könnyen lehet, hogy valami másra is érzékeny vagy. Mennyire volt alapos a kivizsgálás?

Sokan egyszerre érzékenyek a gluténre és mondjuk a laktózra is... A laktóz tud puffasztani, igazi, orvosi értelmű laktózérzékenység nélkül is.


Nagyon sajnállak, szörnyű lehet így élni.

2015. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát csak lisztérzékenységet vizsgáltak de ha majd most vissza megyek akkor talán megnéznek mást is. igen mindenre odafigyelek mindent megnézek mert annyit szenvedtem a görcsöktől hogy még véletlenül sem akarok enni olyat....
2015. okt. 9. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

ismerősnek főleg bőrtünetei voltak, teljes diéta után még 1 év múlva is, máshol is azt olvastam, 6-10 hónap után múlik el. és ahogy az előző írta: minden apróbetűs cimkét olvass el, rengeteg ételben van nyomokban glutén, amit nem is gondolnál, ketchup, mustár, stb....

és nézess meg mást is, a laktóz, vagy kazein nagyon esélyes, vagy a fruktóz! tudom, hogy nehéz a diéta, de hidd el, csak így lehetsz egészséges!!! kitartást! nézd a szép oldalát, fedezz fel új ízeket, csatlakozz klubhoz, csoporthoz, keress recepteket.

2015. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Probiotikumot nem kaptál?
2015. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már bele törödtem és így is rengeteg dolgot tudok enni meg vannak gluténmentes tészták minden.. :) csak ez a hasfájás ne lenne :( hétfőn már rosszul is lettem :( bár most ahogy telnek a napok egyre ritkábban fáj de elég rosz.
2015. okt. 14. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:
érdemes lenne egy teljes ételintolerancia vizsgálatot csinálttatnod. pl a szója is kiválthat ilyeneket, a tej (laktóz és tejfehérje) meg egy rakás más dolog. ne hagyd annyiban. jobbulást:)
2015. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!