Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nagyon durva kiütések! Mik...

Nagyon durva kiütések! Mik lehetnek ezek? KÉP!

Figyelt kérdés

[link]


Tegnap este felé elkezdett viszketni először csak a lábszaram (közbe fokozatosan megjelentek ezek a hólyagok vagy nemtudom mik ezek) azután pedig végig a combom, fenekem, karjaim (itt kisebb a területük, de így is elég szembetűnő) és a hasam alja lett tele ezekkel.

Rettenetesen viszketnek ...

Az első képen a combomon lévő látszik (ez a legnagyobb kb. több mint 10 centis nagyságú) a második képen pedig a lábszaromon lévők láthatók.

Ezek mellett az egész testem tele van. Kivéve a felsőtestem és az arcom.

Aki tud valami okosat írni, hogy esetleg ez allergiás reakció vagy valami más lehet az kérem írjon.


2015. okt. 15. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

jézusom. Szerintem dokinak mutasd meg mindenféleképpen!

mikor jött ki ?

2015. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen allergiás reakció lehet, igyál meg egy kálcium pezsgőtablettát és menj el vele azonnal bőrgyógyászhoz, gondolom sürgős esetben nem kell időpontot kérni. Háziorvoshoz is mehetsz, legjobb lenne rá egy injekció. Azt nem tudom mitől lehet, mert ételtől kezdve rovarcsípésig bármi okozhatja. Rázókeverékkel is bekenheted, de szerintem előszőr gyorsan orvos.
2015. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jah bocsi, irtad hogy tegnap este.

ettél valami olyat amit nem szoktál? vagy használtál valami uj szert amit eddig nem ?

2015. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos orvoshoz már csak holnap tudok menni, de akkor mindenképp elmegyek.

Igazából se ételből nem ettem olyat, amitől ez kijöhetne, se krémből nem használtam olyat..:/

Mondjuk talán a csipkebogyó teától lehet. Megvagyok fázva, ezért ittam reggel is meg este fele is. Viszont máskor is volt, hogy ittam és ugyanezt a fajtát mégse történt semmi.. hát nemtudom.. :(

2015. okt. 15. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
csalánkiütés, nekem is volt, de annyira fájt, hogy én éjszaka mentem be az ügyeletre, kalciumot adtak és valami gyógyszert, kb félóra alatt elkezdtek eltűnni, minél hamarabb doki kellene.
2015. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor holnapig feltétlen igyál Kálciumot és vegyél a gyógyszertárban rázókeveréket, amivel bekened, hűsíti és csillapítja a viszketést. Ma ne igyál a csipketeából, és figyeld meg, hogy anélkül is lesz-e reakció.

Rovarcsípés nem lehet?

2015. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utána olvastam ennek a csalánkiütésnek valószínűleg ez lehet az. Bár ezt már csak holnap tudom meg, hogy mitől lehet.

Magától nem múlik el egyébként?

Rovarcsípés is kizárva.


Szerencsére nekem nem fájnak csak nagyon viszketnek.

2015. okt. 15. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
én vagyok az akinek volt már, nem tudom, hogy eltűnt volna-e magától, mert nagyon fájt és semmit nem tudtam aludni, az is nagyon fájt, ahogy hozzáért a paplan, közben végig vacogtam, hajnal 4-kor voltunk az ügyeleten, azt mondták, hogy kihozhatja étel is, de nekem nem az hozta ki, csak úgy magától jött, csipketeára szerintem nem vagy allergiás, főleg hogy már eddig is ittál belőle, legtöbbször tenger gyümölcseitől jön ki, az erősen allergén.
2015. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Másnapra rá eltűnt csak kicsit viszketett. Utána pedig teljesen szóval nem mentem el orvoshoz :)

Köszi a válaszokat, mert egyébként szerintem a Calcium segített.

2015. okt. 20. 19:29
 10/10 anonim válasza:
Ez allergiás csalánkiütés. Kiskorom óta van ilyen. A kalcium nem szünteti meg véglegesen, mindenképpen menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki mire vagy allergiás nem játék. :D
2016. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!