Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Melyik sótégla hatásosabb...

Dogey1 kérdése:

Melyik sótégla hatásosabb otthonra a Parjadi, vagy a Himalája?

Figyelt kérdés
Tisztába vagyok vele hogy a Parjadi olcsóbb, de melyik a jobb? A fiam szobájába szeretném tenni (6éves) az asztmája miatt. Illetve hány db-ot érdemes? És a bútorokon nem tesz kárt a sós levegő?

2015. okt. 15. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik van.

Nem biztos, hogy az a drágább a jobb, mert azt ugye messziről hozzák. A "messzi" meg eléggé relatív fogalom.

A himalájai szebb.

Erről nem fogsz megbízható választ kapni sem ezen az oldalon, sem máshol, mert ilyen összehasonlítás nincs, csak reklám szöveg mindkét részről:


[link]


[link]

2015. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szomszédom gyermek-pulmonológus, allergológus.

Nem tudom mennyire jó, de szerinte egyik sem, s az un. sószobák sem érnek semmit.

Ami hatásos, az olyan sószoba, ahol porlasztják. Ha csak téglákkal kiraknak egy helyiséget, attól az még nem lesz gyógyhatású, mint ahogyan a sólámpák sem.

Így teljesen mindegy, hogy parajdi, vagy a Himalájától távol bányászott himalájainak nevezett só.

2015. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A bútorokban nem tesz kárt, sőt, ha túl nedves a levegő, akkor segít is, mert a só magába szívja.


Nekem ez, mivel régi belvárosi lakásban lakom, külön előny.

Ha száraz panelben laksz esetleg, akkor meg eleve párologtat az ember. (Laktam ott is, volt párásítóm.)

2015. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
#2:Ez nem teljesen igaz, mert ha lámpa, hagyományos ízzóval, ami melegít, akkor párolognak a dolgok a hő hatására.
2015. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
4-es, ja, hő hatására párolognak a folyadékok, de a só nem folyadék. Ezért van az, hogy ha elforralsz egy fazék sós vizet vagy elpárologtatsz tengervizet egy bármilyen edényből, akkor a végén ott marad az alján a só. Pusztán ennek tudatában belátható, hogy semmi értelme a sótéglának.
2015. okt. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én arra gondoltam hogy a fiam ágya körül teszek Parjadi-t (40db-ot), mert sajnos kicsit vizesedik a fal hiába vakoltam újra légáteresztő vakolattal. Tudom a sótégla a vizesedést nem gátolja meg, de nem is akkora mértékű a víz a falon. A radiátorra pedig Himalájai só szeleteket.


Olvastam a pulmonológus szomszéd nem hiszi hogy ez megoldaná a helyzetet, de kíváncsi lennék ellenpéldákra is, mert úgy látom hogy páran használjátok.


Van esetleg valakinek jó tapasztalata, hogy használt neki?

2015. okt. 16. 10:04
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

A mi pulmonológusunk szerint meg se a sószoba, se a porlasztás nem ér semmit.

Pszichés hatása persze lehet, ha pedig a szülő megnyugszik (ő mindent megtett), nyugodtabb lesz a gyerek is, és javul az asztma. Az optimális páratartalmú, allergén mentes levegő is kifejezetten hasznos, de hogy ez egy barlang, vagy egy speciális kialakítású szoba, az már mindegy.

2015. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

A sóbarlangokban a só tömege az ami távol tartja a föld felszínén nem kívánatos rezgéseket. mert ez a barlang belsejében nincs ezért a szervezet gyorsabban tud regenerálódni. De ez sem hat mindenkire egyformán. A sóbarlangok hatásfoka is csak 30% körül van. 100 emberből csak harminc vesz észre magán javulást.

Ennek eléréséhez nem 40 tégla, de 40 tonna só is kevés.

A kisgyermeknek inkább magasnyomású oxigént kellene lélegeznie napi negyven percben. Ez lehetőséget biztosít a szervezete teljes regenerálódására.

2015. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A sólámpa lényege, hogy a levegőből korábban felvett nedvességgel együtt prolog a só(oldat). Szakaszos üzemeltetéssel.

Hogy a hatása milyen, arról nincs klinikai hatázsvizsgálat.

De hogy igen korrozív, afelől nincs kétség.

2021. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!