Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tünetek alapján lehetséges,...

A tünetek alapján lehetséges, hogy tejérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Régen semmi probléma nem volt, most szeptember óta miután megiszom a kávémat,minden reggel hányingerem van és fáj a hasam. Azt gondoltam,hogy ez lehet a stressz vagy a tömegiszony miatt is (mert általában ez akkor jelentkezik,amikor reggel felszállok a buszra). Ma később mentem suliba, így a kávémat is sokkal ébredés után ittam meg. Egészen addig semmi probléma nem volt. Ám miután megittam a kávét, fél óra múlva elkezdett szörnyen fájni a hasam és hányingerem is volt. Néha székrekedésem van néhány napig, néha hasmenésem,és mostanában elég sűrűn fel vagyok puffadva. Ez lehet tejérzékenység, vagy szerintetek valami más? Jövő héten megyek vizsgálatra,és eléggé tartok tőle,hogy ez lesz a baj:(

15/L



2015. dec. 4. 14:50
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Lehet. Ha laktózérzékeny vagy, akkor laktózmentes tejjel, vagy laktáz tablettával megoldódnak a panaszaid, ha fehérjére vagy allergiás, akkor el kell hagyni a tejet.
2015. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy 15 évesen kávéra szorulsz, és stresszes vagy.
2015. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért szorulok kávéra,mert annyira alacsony egyébként a vérnyomásom, hogy régebben sokszor el is ájultam, meg nagyon szokott fájni a fejem, ha nem iszok kávét. És egy ideig szedtem vérnyomásemelőt, de az orvos azt mondta,hogy azt ne szedjem tovább,mert attól meg nagyon felment a pulzusom, így a kávé lett a köztes és megfelelő megoldás:D A stressz pedig azért van,mert elég kemény iskolába járok, és jók a jegyeim, de mégis mindig nagyon aggódom a dolgozatok miatt+média tagozatos vagyok,így legtöbbször reggel 8-tól este 6-7-ig suliban vagyok, és ez elég megterhelő tud lenni a tanulás mellett. (de ez nem szomorú,mert szeretem nagyon:DD)
2015. dec. 4. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Éh gyomorra sose igyál kávét! Csodálkozom, hogy ezt még senki nem mondta!

A történetedre meg annyi lenne a megjegyzésem, hogy túlterheled a szervezeted! Még bírod egy darabig, mert a szervezeted oxigéngazdálkodása még bírja. De már az oxigénhiány első jelei, a stressz, hasfájás, hányinger, már mutatkoznak. 2-3 éven belül be is fogsz csődölni. És ha nem az idegeid mondják fel a szolgálatot akkor komoly belső szervi elváltozások fognak orvoshoz, kórházba zavarni. Ne legyél a társadalmi elvárások rabszolgája!

2015. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bar en kb 20 evesen kezdtem el kavezni, 90-es vernyomason ugy vettem eszre, csak ideig-oraig segitett, erre persze több mint egy evtized utan jöttem ra, addig nem lattam mas lehetöseget. :( Tejfeherje es tejcukor allergiat, de termeszetes modszerekkel kaveallergiat is kimutattak, bar utobbi kezeles utan hamar elmult. De sok ev utan a gyomorsavat is felnyomta. Sokan csak amikor mar testi probl-k vannak, akkor valtanak. Te legyel okosabb, hallgass arra, amit a 4-es irt!

Tejerzekenysegnel mas tejcukor es vagy tejfeherje tartalmu etelnel is jelentkeznek utana a tünetek, ezt figyeld. Reggeli hanyinger oka maj-, epe problema is lehet. Bar a tejerzekenyseget pofon egyszerüen kiküszöbölheted (ezt helyettesitö dolgok, pl. kokusztej, de sok tejszinesnek nevezett sprayben nincs semmi tejszarmazek, ezeket en is problemamentesen fogyasztom), korod miatt javasolnam a fekete teat, aminek ugyanugy van koffeintartalma, csak kevesebb. Ha nem eleg, napközben zöld teat is, utobbi sok szempontbol egeszseges is! Mindezeket filteres vagy ömlesztett teabol magad keszitsd el, nem a cukros, mestersegesen elöallitott tea az egeszseges (azt csak vegszükseg eseten, modjaval!) Ezek is eppugy segitenek - kb 5 eve tertem at ezekre, es azota sokkal jobban is erzem magamat. Es tenyleg figyelj a sok folyadekfogyasztasra, legjobb a tiszta viz! Reggel a sima citromos viz is felfrissit amugy. Jo lenne a friss levegön mozgas is, pl. futas, rendszeresen a vernyomas szempontjabol, vagy lehet, mas sport is jo, mint uszas.


Annyit hozzatennek, h a kaverol atallast nyugalmasabb napokra idözitsd, pl. teli szünetre. A kavetol függöseg miatt nekem 2-3 napig a fejem fajt, iszonyatosan. De azota csak arra kell figyelnem, ha alkalmankent iszok is, nehogy hozzaszokjak, utana napokon emiatt semmikepp sem iszok.

2015. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!