Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ki tudom játszani a háziorvoso...

Ki tudom játszani a háziorvosom, azaz bőrgyógyász elküldhet allergia vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Sajnos az a gond, hogy a háziorvosom nem foglalkozik ezzel, megvan elégedve vele hogy azt hiszem hogy tejallergiás vagyok (nem laktóz, arra elküldött), így annyit mond csak kerüljem el... de konkrétan nem mutatták ki - illetve ha tényleg ez vagyok akkor ugye kaphatnék utazási térítést, csak hát a gond az, hogy oda csak szakorvosi papír jó.


Szóval ha elmegyek bőrgyógyászhoz pl. pattanásokkal és feltételezem hogy ételallergia, akkor továbbküldhet?


Már csak azért is fontos, mert elvileg a tej - okozhat más keresztallergiát, vagy mást is.


2015. dec. 16. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolja, hogy a kiutesek allergia miatt vannak, akkor igen.

Igazából ezzel a gasztoenterológus foglalkozik, szerintem oda kell beutaló de magánúton nem, csak magánúton meg minden egyes ellátás pénzbe kerül, a labor is.

2015. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem szemészet küldött allergiavizsgálatra, a bőrgyógyász is küldhet, nyugodtan menj el hozzá.
2015. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

magánorvos nem jó, mert ha ki is mutatja az allergiákat, azt nem tudom felküldeni igazolásként.


Csak szakorvos és ennél nagyobb TB alapú orvosok állíthatnak ki allergiai igazolást.

2015. dec. 16. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!