Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek a tejre vagyok...

Szerintetek a tejre vagyok allergiás?

Figyelt kérdés
Már régóta állandóan tűpöttyök találhatóak az állam alatt, illetve apró piros foltok az oldalamon. Úgy két évvel ezelőtt nyáron minden nap csalánkiütés jelent meg az arcomon, ami fél órán belül el is múlt. Így csináltak vérből allergia vizsgálatot, de semmi nem jött ki. Most újból megjelent ez a csalánkiütés, illetve több pattanás van az arcomon, és néha még ki is pirosodik és ég is. Laktózérzékeny ismerősöm javaslatára megittam egy pohár tejet és rendesen "kipirultam" tőle. Ő tejallergiára gondolt, de másik ismerősöm azt mondta, hogyha tejallergiás lennék, akkor nemcsak kiütéseim lennének, hanem rosszul is lennék (például:fájna a gyomrom, hasmenésem lenne stb.). Viszont ilyen panaszaim nincsenek. Szerintetek ez lehet tejallergia?

2015. dec. 27. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A tejallergiának ezer és egy megjelenési formája van. Közülük nem egy komoly veszélyt rejt magában. Ha már egy pohár tejre is látható elváltozás jön ki rajtad, akkor nem ártana egy vizsgálatot kérni. Elég egy vérvétel, ami már kimutatja, hogy egyáltalán van e ilyen veszély. Ha van, akkor vizsgálnak tovább. Ilyen kezdeti stádiumban még hamar gyógyítható a beteg.
2015. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!