Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rüh lekezelés után újabb...

Rüh lekezelés után újabb pöttyök előjöhetnek?

Figyelt kérdés

Voltam orvosoknál,de nem tudták megmondani,hogy az vagyok-e vagy sem.Az egyik szerint allergia vagy kezdetleges rüh, a másik nem tudja,mert nincs tipikus tünet..hát mit csináljak? Lekezeltem magam,mert nagyon vakaróztam mindennap, főleg éjjelente. A ruháimat zsákozom, egy hete nem nyúltam hozzá, felköltöztem az emeletre,ahol mindennap ágyneműt cserélek, de bejárok a másik szobámba is,de csak a gép elé,mert itt tudok írni szakdolgozatot. Bőr fotelem van azon is megmaradhatnak,ha az vagyok? Kiütésem nem igen volt, két ujjam között és a jobb kézfejemen annyi (ezek ilyen bőrszínű kis kidudorodások, helyenként piros színűek)...de mindenhol vakaróztam. Ez már 1 hónapja meg volt. Most a héten 3x lekezeltem magam, és most kezdek inkább kiütéses lenni..A hasamon egy kör alakú foltba megjelentek a mellem alatt, és egyre jobban viszketek. Aki járt már hasonló cipőben tud valami okosat mondani? Azt se tudom hol kaptam el,mert nagyon figyelek a higiéniámra. Egészségügyben dolgozom, de még betanítás alatt állok,így inkább dokumentálok és megfigyelek, de rengeteg új emberrel, kisgyerekkel találkozom. Állítólag sokan benne vannak a környéken,de fogalmam nincs,hogy hol szedhettem össze.

Köszönöm a válaszokat!


22/L



2016. márc. 26. 09:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves! A rühesség az nem azonos a vakaródzással. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki vakaródzik az nem biztos hogy mindenki rühes.

A rüh, az egy picike kis pókocska, ami bebújik a bőr hámrétege alá. Ezt átvilágítással szabad szemmel is lehet látni, akinek jó szeme van.

A viszketést úgy általában a bőr szárassága jellemzi. Mikor a bőr elveszti rugalmasságát, az a felületén berepedezik. Ezekbe a szabad szemmel nem látható apró repedésekbe tisztálkodáskor belekerül szappan, és azok a kutyulékok amiket a kozmetikumok tartalmaznak, és ezektől vakaródzol folyton.

De mit is beszélek Én egy egészségügyben dolgozónak? Biztos már ezernyi krémet, balzsamot stb magadra kentél!

2016. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!