Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rosszul vagyok, fáj a hasam a...

Rosszul vagyok, fáj a hasam a finomlisztből készültekből. Miért?

Figyelt kérdés
A finomlisztből készült ételektől vagyok csak rosszul. Szóval ha egyesz egy fehér kenyeret fáj a hasam és rosszul vagyok, vagy pl eszek egy kis fehér tésztát stb. De ha teljes kiőrlésű dolgokat eszem azok nem okoznak semmi gondot, szeretem őket. A zabtól sincs semmi bajom. Mi lehet ez? Csak egyszerűen nem bírja a gyomrom vagy gluténérzékenység lehet? A zabban is van glutén de lehet hogy nincs benne olyan sok, azért nincs tőle bajom? Mi a biztos hogy gluténérzékeny vagyok? Mi az a biztos tünet ami vele jár? Puffadni szoktam ha olyat eszem, fáj a hasam, nem vagyok tőle jól. Köszi szépen a válaszokat, lehet rosszul fogalmaztam de ami így eszembe jutott írtam.

2016. máj. 8. 01:23
 1/7 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok... a zabtól semmi bajom, de pl a bukta, meg hasonló lisztes dolgok felpuffasztanak, és utána hidrogénes böfögést tapasztalok... Nem tudom, hogy vajon gluténérzékenység lehet-e, de inkább veszek egy gyorstesztet a gyógyszertárban, hátha mutat valamit. Sajnos kicsit tanácstalan vagyok
2016. máj. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is. Nincs tb-m, el kell intézni stb és az vagy 1-2 hónap. De a baj az hogy pont most fogok menni külföldre. Olvastam vérből és megállapítható de nem 100%-os. Vérvételre el kellene mennem ha még ebben a hónapban eltudok jutni oda. Azt is olvastam hogy ha nem eszek gluténos dolgokat nem mutatja ki a vérkép sem. Próbálok nem enni mert csak rosszul vagyok de gondolom viszek be azért valamennyit. Gyerekkorom óta vashiányos vagyok, 6 éve nem voltam orvosnál :D Most nem tudom mi van, de a G érzékenyeknek nem szívódik fel úgy a tápanyag és kialakul a vérszegénység.
2016. máj. 8. 01:45
 3/7 anonim válasza:
Nekem tápanyaghiányom sosem volt. Maximum 1 éve kezdtek el jelentkezni nálam ezek a tünetek, de most pl már r.hadtul fáj a gyomrom (most is) és idegesít az egész. Ha negatív is lesz a teszt, akkor is változtatni kéne az étrenden. Esetleg szimbiotikumot szedni, hátha a bélflórával van probléma.
2016. máj. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én is fogok szedni Acidophilus-t (angolul)
2016. máj. 8. 02:02
 5/7 anonim ***** válasza:

A patikai gyorsteszt egész nagy százalékban kimutatja a gluténérzékenységet.

Én eleinte a kelt dolgoktól voltam rosszul, pogácsa, bukta, pizza. Puffadtam utánuk, böfögés, és egyéb kellemetlen tünetek...

Vérszegény is lettem, ekcémám is volt (utóbbi a diéta óta is van, de minimális a korábbihoz képest).


4 éve derült ki, hogy cöliákiás vagyok, mióta diétázok, semmi puffadás :)

2016. máj. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ikonstar ***** válasza:

Több minden előfordulhat nálatok. Az egyik a cöliákia (lisztérzékenység). Ezt gasztroenterológián vizsgálják, de ha gyorsan vagy biztosítás nélkül akarja valaki, akkor maszek laborok is elvégzik a vérvizsgálat részét. Itt Transzglutamináz IgA, transzglutamináz IgG és endomysium (EMA) IgA vagy IgG vizsgálatokat érdemes kérni. Pár ezres és pár nap. A vizsgálatok előtti egy vagy több hónapos diéta már tényleg adhat hamis negatív eredményt.


Az is lehet, hogy búza- vagy más gabonaallergiája van valakinek. Ezeket is meg tudják nézni pl. IgE antitestek vizsgálatával. De a saját tapasztalat (elvonás, visszavezetés) sokszor többet ér.


Van az NCGS, ami a fenti kettőn kívüli gluténérzékenység. Erről még keveset tud a világ. Ennek lehet része pl. a hántolt búzával kapcsolatos gond, ami a teljes kiőrlésűnél nem jelentkezik, de ez még csak megfigyeléseken alapul.


Ami véleményem szerint nagyon fontos, hogy csodadoktorokhoz, csodamasinás 5 perc alatt tutit mondó kóklerekhez és pénzlehúzós ezertesztesekhez nem szabad elmenni.

2016. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez lehet gluténérzékenység. Párom is az de a gyorsteszt negatívat mutatott ki. Úgy hogy azokban nem nagyon hiszek.
2016. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!