Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van valakinek hasonló allergiája?

Van valakinek hasonló allergiája?

Figyelt kérdés

Parfüm, tusfürdő, mosópor és dezodor allergiám van.

Körülbelül 3-4 éve kezdtem el allergiás lenni, először a fújós dezodorokra. Ha azt használtam nagyon égett a bőröm, viszketett és sokszor annyira kivakartam, hogy vérzett.

Aztán a stiftes dezodorra reagált a szervezetem ugyan így.

Most már csak golyós dezodort tudok használni.(Szerencsére az már 2-3 éve ugyan az és nem lettem rá eddig allergiás.)

A parfümök közül is kb mindegyikre allergiás vagyok, ugyan olyan szenvedéssel jár, mint a fújós dezodor használta.

Sajnos egyre több tusfürdőre vagyok allergiás, eddig csak az ilyen "noname" tusfőrdőkre voltam allergiás, de most már a Dove meg Baba meg ilyesmikre is allergiás vagyok, olyan szinten, hogy 2 napja amikor zuhanyoztam, akkor még jó volt a Dove tusfürdő, tegnap zuhanyoztam és ma reggelre viszket az egész testem, nagyon fáj és ég(főleg ott, ahol vékonyabb a bőröm, pl hónaljamnál).

A mosópor problémát hamar megoldottam, netről rendeltem természetes hozzávalókat és magamnak keverem ki.


Meddig fog még ez fajulni?

Attól félek, hogy mindenre allergiás leszek.

Házi orvostól kell beutalót kérni a bőrgyógyászhoz vagy mit kéne tennem?

Másnak van ilyen problémája?



2016. jún. 6. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy átfogó, sokpaneles allergiavizsgálatot kérj. A háziorvos elindítja a folyamatot.
2016. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.:)

Valami összetevőre lehetek allergiás?

Gondolom az derül ki, hogy pontosan melyik összetevőre, nem?

Mit csinálnak egy ilyen allergia vizsgálaton?

2016. jún. 6. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Vérvizsgálat történik, valamint panelekben kapsz allergéneket, 3-5 nap múlva megnézik a reakciót.
2016. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!