Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tudtok feniramin maleát...

Tudtok feniramin maleát tartalmú allergia gyógyszert?

Figyelt kérdés

A háziorvosom javasolta alvászavarra, hogy először próbáljam meg a lertazin nevű allergia gyógyszert. Vegyek be 2-3-at és az elálmosít. Azért javasolta, mert mondtam, hogy csak végső soron szeretnék xanaxot vagy altatót, és erre mondta, hogy ezeket a vény nélküli allergia gyógyszereket érdemes kipróbálni, mert van, akit elálmosít. Hát engem nem.

Azt hittem jó lesz, mert a neo citranból kettő az például jó szokott lenni, abban is antihisztamin van, csak az a feniramin maleát. Szóval ez engem el szokott álmosítani, de tele van cukorral meg a májkárosító paracetamol miatt nem akarom szedni, ezért kérdezem, hogy tudsz-e olyan allergiagyógyszert, amiben feniramin van, mert én hiába kerestem egy órán át a neten, egyszerűen nem találok, pedig régen volt azt tudom, de a nevére már nem emlékszem, a háziorvoshoz meg csak emiatt nem mennék le megkérdezni, ha tudsz segíteni. Köszi! Vagy bármilyen allergiagyógyszert ami elálmosít.


2016. jún. 14. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Azert azt nem hiszem el hogy az orvos 2-3 tabl. javasolt amikor a napi dozis 1 tabletta.
2016. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, allergiára lehet, hogy 1 tabi a napi dózis, de ha altatónak kell akkor 2-3 ami igazán hat. Ha túladagolod max jobban elálmosít és másnap tompább leszel valamivel, de nem veszélyes. Csak semmi értelme 10-et bevenni, mert úgysem üt jobban, csak tovább hat esetleg. Amik vényköteles antihisztaminok, azok már veszélyesek lehetnek, ha 10en párakat tolsz belőle, mert van, ami szívritmuszavart okozhat, de az ilyenek ártalmatlanok.

És képzeld, a háziorvos is szokott néha bevenni ilyenből lefekvés előtt 3at, hogy hasson is egyáltalán.

Hogy mégse az altatókat zabálja, mert ez is jó.

2016. jún. 15. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!