Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia, vagy valami másra utal?

Allergia, vagy valami másra utal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal észleltem legelőször ilyet:

Este lefeküdtem aludni, és amint elaludtam, mintha arra ébrednék, hogy nem kapok levegőt. Felültem, nagyon megijedtem, a szívem is nagyon gyorsan vert, de ez el is múlt. Még néhányszor ez megismétlődött és tovább aludtam. Viszont ha napközben akartam elaludni, akkor is előjött. Ez elmúlt pár napon belül, és rá kb. egy hónapra újra megismétlődött. Azóta nem volt, és most kb. egy hete körül megint észleltem. Valamelyik éjszaka pedig már a fejem is megfájdult, de azt ráfogtam a hirtelen idegre. Viszont azt érzem, mintha a levegővételem is nehézkesebbé válna. Tudok nagylevegőt venni, szájon is és orron is, de mégis úgy érzem, mintha még kellene, ezt pontosan nem tudom megfogalmazni. Voltunk fül-orrgégésznél, ő azt mondta, hogy szerinte allergia és az orromból a váladék, nem kifelé folyik, hanem a torkomra, és ez ottmaradt. Allergia vizsgálatra akart küldeni, de nem akarjuk még az anyagokat bevinni a bőröm alá, mert ez nem tesz jót.

Utalhatnak ezek szív vagy tüdőbetegségre, vagy csak egy sima allergia?

13/L



2016. jún. 16. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben próbálj meg estére befújni valami orrspray-t. Mondjuk otrivin -t. Ha ezzel is fennáll a dolog akkor lehet más a háttérben. De az orvost igényel. Itt ne várd el,hogy megmondják mi bajod :) Esetleg rákérdezhetnél ,hogy horkolsz -e? Ha egy szobában laksz testvérrel pl. tőle, vagy ha szüleid este figyelnek tuti hallják.

Allergia vizsgálattól ne parázz, teljesen ártalmatlan! Arra számíts,hogy nagyjából 1 napig fog látszani. Nem akarok hülyeséget mondani,de tán vérvétellel is megállapítható ,hogy mikre vagy allergiás.

Egyébként ha allergiás vagy az nem csak este érezhető. Azt nappal is észrevetted volna már. A F-O-G csak rámondta,hogy allergiás vagy vagy be is kukkantott? Simán lehet orrpolip is, az is okoz ilyen tünetet. De ha allergia ha orrpolip akkor is horkol az ember mint az állat :)

2016. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mometason Sandoz orrsprayt használok, de eléggé furcsa a légzésem így is. Időszakosan vannak ezek a tünetek, nem állandóan. Horkolni sosem szoktam, testvéremmel egy szobában vagyok, és nem szokott ilyet észlelni. A F.O.G megnézte a fülemet, orromat, torkomat, és ezek után mondta, hogy valószínűleg allergia, és mivel napközben is jelen vannak a tünetek én is erre gondolok. Kisebb koromban 41 féle allergiát néztek vérképből és semmire nem voltam, de addig ameddig csak nem muszáj, nem megyünk vizsgálatra, mert a családomban van nővér is, és ő sem javasolta. Viszont ez a légzés nagyon zavaró.://

2016. jún. 16. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy prevalin orrspray. En vagy 10 eve szenvedek allergiaval ugyhogy mindent kiprobaltam mar. Ez egy jo termek. Ejjelre fujom be es nagyon jo. Viszont nappalra nem ajanlom :) olyan az allaga hogy befujas utan par percen belul siman tud ugy kinezni mintha rosszul fujtad volna ki az orrod es log ki valami :) nem olcso de esetleg meg egy probat megerne. Az allergiateszt teljesen veszelytelen. Nyugodtan elmehetsz barki barmit mond. Lehet etel allergia is. Az viszont vertesztes. Szerintem csinaltasd meg legalabb tudod mire vagy vagy kizarod a lehetoseget. Esetleg recept nelkul vegyel meg valami allergia elleni tabit hogy segit e.
2016. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mrg annyit hogy kb 25 eves koromig nem voltam allergias :)
2016. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!