Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Zöldség - gyümölcs allergiaviz...

Zöldség - gyümölcs allergiavizsgálat?

Figyelt kérdés

Hasmenésem és iszonyatos hasfájásom van nyers zöldség - gyümölcs evése után. Volt sima allergia vizsgálatom, mindenre allergiás vagyok amit rám "csepegtettek" . Zöldségekre van ilyen vizsgálat?

Másnapos étel evése után is ilyen panaszaim vannak.


2016. júl. 22. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy bármilyen allergia gyanu esetén a jelenség mögé kell látni. Sosem azzal kell foglalkozni, hogy mi váltotta ki, illetve valamennyire igen. Ugye a parlagfűnél is gyakran mondják, hogy felesleges kivágni. Parlagfű volt korábban, még ha nem ennyi, bár ebben nem vagyok biztos. Nem vele van a probléma, hanem a szervezet által adott válaszban. Úgy kell erre gondolni, mintha az immunrendszerre, mint "határőrségre" kiadtak volna valami csalók fals utasításokat, a behatoló kezelésére. Ha az ember olyan táplálékokra vált ki allergiás vagy intoleráns reakciót, amivel azért valljuk be akár 100 éven belül is minimálisan volt probléma, akkor az helyből gyanus. A másnapos étel pedig azért pláne nem egy olyan tétel, ha nem romlott meg, ami alapjában véve gondot okozna.

Több éves kisérletben, amit magamon végeztem, néhány dolgot megtapasztaltam, hogy minek mekkora prioritása van. Az egyik első dolog, ami lényeges volt, hogy amennyire lehet műanyagmentesen létezni. Itt most nem a petpalack kerülésére és az éthordókra gondolok, bár ezek is lényegesek lennének, hanem a táplálék mesterséges , természetellenes tartalmának totális visszaszorítása. Kizárólag megbízható forrásból saját magamra főzés. Én ezt megfejeltem kis paleoszerűséggel is, bár ezt is nagyon kell figyelni, de mint elv nem hülyeség azért. Volt is érdekes időszak, ekkor kis nyomozás után megpróbáltam kideríteni mik lehetnek azok a mikrotápanyagok, melyek a legnagyobb valószínűséggel mindenkinél hiányban vannak, s van belőlük valóban természetközeli felszívódású változat. Ennek hatását 2 hónapon belül megtapasztaltam, mégpedig az emésztés javulásán keresztül. Ez pedig nagyon az alapja sokmindennek, olyan dolgoknak is, melyek esetében nem érezzük az összefüggést. (fejfájás, térdfájás, energia, frontosság, stb) Tehát nem csak konkrét emésztőrendszeri panaszok miatt. Egyértelművé vált, hogy akár a paleo, akár más természetközeli étrendek (mediterrán) űzésének nincsenek meg az egyértelmű alapjai, mivel tényleg nem megfelelő a jóminőségű alapanyagok beltartalma. Ekkor még nem módosítottam a paleo-m összetételét, csak mostanában,de az külön sztori. Szóval az emésztőrendszer működése esetében is volt jelentősége a mikrotápanyagoknak, hiszen az enzimek termelékenysége is rendkívül fontos. A belek állapota az egyik legfontosabb kérdése az allergiáknak, intoleranciáknak. Az intoleranciák sokkal nagyobb hányadban hiánybetegségek következményei inkább, mint eredendően genetikai. Persze a hiánybetegségek kialakulásához is kell genetikai defekt, különben nem léteznének szikár, edzett, erős, simabőrű (értsd no ekcéma, no felnőttpattanás) bunkók, akik 30 év felett is cigivel energiaitallal is még mindig jól vannak, tehát terhelhető a szervezetük. Önnél jó eséllyel masszív béláteresztés van folyamatban, s jelentős enzimhiány is. Komplex összetett regeneráció kell majd, ehhez kell találni nyitott szemléletű, lehetőleg nem akadémikus orvoslás alá tartozó gasztroenterológust, aki képes gondolkodni is.

2016. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még kimaradt valami. A gabona és tejproblémákra is majdhogynem lehet picit úgy gondolni, mint a pollenallergiára. A pollen, glutén, tej jelent egyfajta terhelést, ami kikezdHETi a szervezetet. 50-60-70 éve viszont furamód messze nem jelentettek akkora problémát, hogy beszéljenek róla, mivel jó eséllyel nem volt akkora vegyszerterhelés, adalékanyagterhelés, és mikrotápanyag hiány sem, hogy szervezet alapműködése problémás legyen, így egész egyszerűen volt stratégiája ezek feldolgozására. A dohányzás sem azért jelent egyre nagyobb gondot mert annyival többen dohányoznak. A szervezetnek ez a terhelés csak plusz gondot jelent, a szervezet tűrőképessége csökkent. Egy példa, ha veszünk egy elszigetelt népet, akik mondjuk pipáznak, vagy növénybe csavarják a cigijüket, a büdös életbe nem fognak tüdőrákot kapni. Ehhez kell még egy "Nemár, még ez is??" jelenség a szervezetben, amikor a stabilizátor és a mondjuk módosított keményítő mellé jön meg a kátrány a tüdőben.
2016. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!