Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet ez, allergia?

Mi lehet ez, allergia?

Figyelt kérdés
Ma reggel jelentek meg a bicepszem belső felén,a hüvelykujjam mögött,a nemi szervem körül ilyen piros foltocskák,gondolom allergia jelei.Mostanra már eltűntek,tehát reggel 6 órától mostanáig,most 1 óra van.Az este lekváros kenyeret ettem tejjel,nem hinném hogy a tejtől lenne allergiám,hisz évek óta eszem,és soha nem tapasztaltam ilyet,akkor mitől van?Az allergia nem veleszületett betegség?Vagy az az élet során is kifejlődhet bennünk,tehát hogy bizonyos dolgokra allergiásak leszünk?Mi lehet ez?Azon csodálkozom,hogy ilyen hamar eltűnt.

2016. aug. 1. 12:13
 1/2 anonim válasza:
Az allergia nem veleszületett "betegség". Ha az immunrendszert túlterheli valamilyen anyag, arra egy válaszreakció. Ha kialakult, akkor arra az anyagra már kis mennyiség esetén is reagál a szervezet. Ha sokáig nem érintkezik a szervezet ezzel az anyaggal, akkor akár el is felejtheti, hogy korábban érzékeny volt rá, bár ez inkább a kisgyermekkori allergiákra jellemző. Lehet, hogy a lekvárban volt valami, de az is lehet, hogy egyáltalán nem allergia, hanem valami fertőzés, ami gyorsan el is múlt.
2016. aug. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm, azóta ettem tejet de semmi jele bőr változásnak.Na mindegy,a lényeg hogy a tejre nem vagyok allergiás,azt nagyon bántam volna.Köszönöm a választ.
2016. aug. 4. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!