Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van itt valaki aki már végigcs...

Van itt valaki aki már végigcsinált egy immunterápiát (pollen)?

Figyelt kérdés

Nem túl elterjedt még Magyarországon, cikkeket találtam de személyes tapasztalatokat nem igazán.


Érdekelne, hogy milyen szintű allergiára milyen hatással volt és mennyi idő után.


Engem kimondottan a parlagfű kínoz, elsősorban erről érdekelnének a tapasztalatok.



2016. aug. 23. 11:53
 1/4 anonim válasza:
0%

Szia! Én is pollenallergiás vagyok.. 😞😉

Bocsi,Ezt az izét, nem próbáltam.

2016. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm évekig szenvedett tőle, és utána egy két-három éves kúrára ment el, és szép fokozatosan szinte teljesen megszűnt az allergiája.

Na már most én azért nem hiszek már ebben sem, amiért bármilyen más módszerben: rengeteg embertől hallom, hogy pl ez és ez a gyógyszer mennyire bevált nekik, mert szinte tünetmentesek. Én meg már 15 év alatt kipróbáltam mindenféle gyógyszert, praktikát, gyógyteát, a tejtermékek fogyasztását próbálom ebben az időszakban visszafogni, stb., és nulla változás, ugyanúgy szenvedek, mint 10 évvel ezelőtt is.

Szóval szerintem ez is nagyon egyénfüggő, lehet, hogyha kipróbálnád, 1 év után tünetmentes lennél, de lehet, hogy semmit sem használna...

2016. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ja, a parlagfűből főzőtt tea fogyasztását még nem mertem kipróbálni... :(
2016. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én közben tegnap reggel beadattam magamnak egy Diprophos nevű szteroid injekciót. Már sokkal jobb mint volt, de elvileg teljesen tünetmentes leszek, remélem már holnap, elmondások alapján legalábbis 2-3 napon belül megszünteti gyakorlatilag teljesen az allergiát egy pár hétre, ami nekem éppen elég.


Mondjuk szteroid mivoltából kicsit kétélű fegyver, de vannak akik kúraszerűen kapják párhetente, akkor úgy gondolom évi egy adag talán nem árt meg nekem, látható mellékhatásokat se tapasztalok egyelőre.


Gyógyszerekben én sem hiszek már, próbáltam én is sokfélét, de nem igazán vált be egy se, ez az immunterápia viszont ígéretesnek tűnik, csak hát piszok drága, jó lenne látni előtte, hogy tényleg működik az esetek többségében mielőtt belevág az ember.

2016. aug. 25. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!