Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megéri venni vény nélküli...

Megéri venni vény nélküli allergia gyógyszert?

Figyelt kérdés
Porra és Poratkára vagyok allergiás elméletileg, valamint csípésekre is elég érzékeny vagyok nekem egy sima szúnyog csípés is napokig viszket. Általában itthon ritkán vannak tüneteim csak néha jönnek elő, viszont ha elmegyek barátnőmhöz ott reggelente majd megfulladok szó szerint, arra gondoltam vennék valami vény nélkülit mondjuk ezt az Allegrát, de megéri ilyen néha alkalmakra szedni, igazából kicsit még félek is tőle nehogy több kárt csináljon mint hasznot?

2016. szept. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz és ha tudod,hogy olyan helyen leszel,ahol panaszaid lesznek,akkor este vegyél be egyet. Ezt lehet csak időnként szedni ,amikor szükséged van rá,pl. akkor is amikor nagyon "csúnya" szúnyogcsípésed van. Nem lesz tőle bajod,de alkoholt nem szabad mellette inni.
2016. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És még valami. Az Allegránál olcsóbb és ugyanolyan jó a Cetirizin tabletta.
2016. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen megéri, mert tünetmentessé tesz. Nekem a férjem és a fiam is allergiásak, de érdekes módon a férjemnek a levo-cetirizin hatóanyagú gyógyszerek használnak (mint pl. a Hystizint, Xizal) a fiamnak meg a loratadin hatóanyagúak (Claritin). Az Allegra nem tudom milyen hatóanyaggal rendelkezik, de meg lehet nézni a neten. Viszont sokan vannak, akiknek bármelyik jó, tünetmentessé teszi őket.
2016. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen megéri. Az allergiára a legjobb a "csalán kapszula" napi 3 szem. A kapszula formájában jobb, mert abban nincs allergén anyag (herbcaps kaszula)! Szénanátha esetén a pollenszezon előtt 1-2 hónappal el kell kezdeni a szedést. Nekem ez vált be. Az allergiám teljesen elmúlt.
2018. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 soma9111 ***** válasza:

Persze lehet :)

Én már a világ összes allergia gyógyszerét ki próbáltam, egyetlen egy vált be a Telfast 180mg. Os tabletta 💊 vény nélkül Kapható, évek óta azt szedem.

Van még ami be vált, de az olyan mint a frontin, 15 órát alszok tőle XD

2021. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!