Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet valaki allergiás méh-...

Lehet valaki allergiás méh- és darázscsípésre úgy, hogy korábban nem volt az? Kialakulhat az idők folyamán allergia?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok, régebben sosem okozott problémát a csípés, általában egy nap alatt leapadt a duzzanat. Most viszont az idén kétszer is pórul jártam. Egy hónapja az ujjamat csípte meg egy méhecske, nagyon bedagadt, és egy hétig akkora volt mint egy krumpli. Most pedig még rosszabbul jártam, a szemhéjamat csípte meg darázs. Aznap csak a szokásos bőrpír, és duzzanat jelentkezett, amiről azt gondoltam másnapra leapad. másnapra viszont a sürgősségin kötöttünk ki, mert beödémásodott a szemem, illetve a fél arcom. Rosszul is éreztem magam, hányingerem volt, szédültem és fájt a fejem. Ezt még az orvosok mindig nem nevezik allergiának, mert akkor más területeken is dagadna az ember, de azért most kicsit bepánikoltam. Korábban volt, hogy a számat csípte meg, ahol szintén elég vékony a bőr, de pár óra alatt leapadt. Tehát kell tartanom attól, hogy kialakul allergia, vagy az ilyen durva feldagadások normálisak a csípés körül?
2016. szept. 27. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet most kezdesz allergiás lenni rá, van ilyen.
2016. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Közel 60 éves vagyok. Már gyermekkoromban is voltak barátaim, akiknek különböző mértékben okozott gondot a darázscsípés. A darazsak mérge sem egyforma, és az sem mindegy hogy hol, milyen mélyen hatol a fullánkja. ha közvetlenül valamelyik érbe fecskendezi be a mérget, általában az váltja ki az allergiát. Ebben az esetben a vérrel rövid idő alatt eljuthat a szervezet bármelyik pontjába, ahol bénító hatást fejthet ki.

Többen egy életen keresztül soha nem voltak allergiás reakcióik, idősebb fejjel, viszont súlyos reakciókkal kerülnek kórházba. Tavaly mindkét kezem be volt dagadva, hogy négy hétig fogni sem tudtam. Korábban ha megcsípett valami, soha nem volt, még a legenyhébb dagadás sem rajtam. Tavaly megszenvedtem, öt helyen szúrt meg a darázs kaszálás közben, mert belekaszáltam a fészekbe.

Nem az allergiától kell óvakodni, hanem magától a darázscsípéstől! Druszám is ugyan így járt. Ő is elkaszálta őket, közel száz helyen szurkálták meg, alig értem be vele a kórházba, ahol ellátták, és a legsúlyosabb allergiát állapították meg nála. Korábban Ő sem volt allergiás, és az után is csípte meg már darázs, amikor semmi problémája nem volt.

2016. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor jobb lesz óvatosabbnak lennem a jövőben.
2016. szept. 28. 08:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Immunterápiával gyógyítható,ha esetleg allergiás leszel rá.Az én fiamat is kezelik.Mi azonnal kértük a kezelést, miután volt egy durva csalánkiütése egy méhcsípés után.
2016. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!