Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ilyen létezhet?

Ilyen létezhet?

Figyelt kérdés

Az létezik hogy allergiás vagyok a csípős dolgokra és hasmenésem van tőlük?

Vagy terhességtől lehet?



2016. nov. 1. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus "terhes vagyok" a vegen megmosolyogtatott. Ez olyan tipikus ezen az oldalon.


Igen, barmit eszel, ha nem tetszik a szervezetednek, nem emeszti meg rendesen es hasmenes altal tavozik a szervezetbol.

2016. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is. Igen, ez a terhesség tipikus gyakoris téma, mert sokan csak itt meri megkérdezni a butaságnak hangzó, olykor komoly kérdéseit, ami néha nem rossz, mert sok okos dolgot is lehet olvasni :) én legalábbis szeretem olvasgatni...

Másodszor pedig. Azért kérdeztem mert én babát várok, csak eddig, ahogy a babavárás előtt is, nekem mindent jól bírt a hasam, az utóbbi pár napban meg ignorálja a tejet és a fűszeres-csípős dolgokat...

Érdeklődtem volna, hogy lehet-e allergia, vagy valamit összeszedtem, vagy a terhesség miatt :)

Meg még az érdekelne hogy mivel tehetném erősebbé az emésztésemet, vagy jobbá. Ki hogy mondja :)

2016. nov. 1. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt megváltozik a szervezeted. Egyébként az emberek elég nagy része nem tudja se a tejet se a csípős dolgokat megemészteni. Szerintem a terhesség alatt ne erőétesd ha nem bírod, majd ha megszülted a babát után valószínű vissza áll az emésztésed is.
2016. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyrészt a csípős ízre nem lehetsz allergiás, csak érzékeny rá, másrészt, a csípős dolgok, főleg, ha sokat esznek belőlük, hasmenést okoznak.

A terhesség alatt tényleg más lesz, ez igaz, mivel sok nőnél refluxos tünetek is bekapcsolódnak, a túlzott savasság meg szintén lehet hasmenés okozója (a csípős is savas, de gyakorlatilag minden táplálék, amit megeszünk, savas), de a terhesség alatt gyorsabban reagál a test a "felesleges" és nemkívánatos belső tartalmakra, amiket alsó, vagy felső ürítéssel oldja meg.

Allergia esetén, mivel eszed, így a szájban kezdődnének a tünetek, az egyik ilyen lenne a nyelési nehézség és a fulladás (a nyálkahártya az allergizáló anyag ellen védekezik és az okozza). Ami komoly allergia esetén a nyelő és légcső teljes elzáródását okozza.

Szóval a csípőstől a hasmenés normális :)

2016. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!