Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől van ennyi kiütésem a...

Mitől van ennyi kiütésem a mellemnél?

Figyelt kérdés
A mellem felett és közötte piros kiütéseim vannak. Az elején 1-2 db volt ezért nem is foglalkoztam vele. De egyre több lett hétről hétre. Nem viszket nem fáj. Mitől lehet? Ezen kivül az arcomon is van egy csomó. Azzal voltam bőrgyógyásznál és ránézésre azt mondta hogy a fekete hajfestékre vagyok allergiás. (Évek óta festem a hajam, eddig nem volt probléma) nem tudom, hogy elhiggyem e neki mert meg se vizsgált csak rám nézett. Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 28. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Van hogy a szervezet megtelik egy anyaggal és csak utána kezdi kimutatni hogy nem tetszik neki. Pl van olyan is hogy valaki nagyon sok sajtot evett aztán egyszer csak azt vette észre hogy allergiás rá. Szerintem a festékkel is lehet ez. A bőrgyógyász meg pont az, aki ránézésre tud bármit is mondani, nagyon vizsgálgatni nem tud. Persze tévedhet, de én nem festeném többet a hajam ezek után. Aztán ha több hónap nem festés után se múlik el akkor felmerül a gyanú hogy más okozta, de a hajfestést akkor is hanyagolnám.
2016. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ránézésre szerintem sem lehet megállapítani, de ettől még lehet igaz.

Az allergia bármikor bárkinél előjöhet hajfestékre. Tehát az, hogy x-szer befestetted a hajad és nem volt gond, nem garancia arra, hogy soha nem is leszel rá allergiás.

Új tusfürdőt, mosószert nem használtál? Ruhád, melltartód nem irritálja a bőröd?

Én pl. azt vettem észre, hogy a parfümről a nyakamon lesz piros volt. Így már nem fújom a bőrömre.

2016. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Exodort használok több mint fél éve. Az egy izzadsággátló ami ugye a májat károsítja. Az nem lehet hogy amiatt vannak a kiütések?
2016. nov. 28. 11:26
 4/4 Zsóka__ válasza:

Szia!

Hogy mitől lehet kiütésed, ezt egy allergia vizsgálat tudja kimutatni. A doki lehet, hogy eltalálta a festéket lehet, hogy nem. Ezt neked kellene kiderítened, mi okozhatja. Ételek, italok, vegyszerek. Valamit hagyj el, aztán figyeld, mi történik a szervezeteddel. Én a mosóportól viszkettem. Másikat kezdtem használni, és elmúlt.

2016. dec. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!