Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mégis mit adjak a gyerekeimnek...

Mégis mit adjak a gyerekeimnek enno ezek utan?

Figyelt kérdés

Laktozerzekenyseggel vizsgaltak a gyerekeimet. Ma a terheleses vizsgalat negativ, ahogy korabban kizartak naluk a gluten a tojas es a szojaerzekenyseget is. Mégis ma azt mondta a doki, hogy 2 hetig keruljunk minden cukros ételt, tejtermeket meg a laktozmenteset is, a gyumolcsoket es a puffaszto eteleket!!

Nem kaptunk valasz a miertre es arra sem h mit adhatok akkor nekik enni. Fel nem foghatom, h karacsonykor miert kinozzam a gyerekeim, ha minden leletuk jo. Legalabb indoklast adhattak volna. Holnap telefonalok vissza mert sok a kerdesem, de ha valaki jart hasonlo cipoben vagy van 5lete, irja meg!


2016. dec. 15. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem ismerem az előzményt, de így ennyi alapján, ha még az orvos sem tudta megindokolni, hogy miért, akkor én nem diétáztatnám a gyerekeket.
2016. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem tejfehérjére érzékenyek a gyerekeim. Terhelésen nem voltunk, az allergiateszt enyhe pozitív, de amikor nem esznek semmi tejeset, az összes tünetük elmúlik. A tojásra erősebb pozitív lett az eredmény, de érdekes módon attól nincsenek tüneteik. Egy ideig kiiktattuk a tojást, de most már megint kapnak, mert semmi bajuk tőle.

Nálatok milyen tünetek vannak? Miért volt szükség vizsgálatokra?

A cukros ételek kerülése egészséges gyerekeknél is hasznos tud lenni. Az enyémek otthon minimális mennyiséget kapnak, az oviban viszont nem tudjuk elkerülni, mivel nem cukorbetegek, így nincs rá szakorvosi javallat. A tejmentesre kaptunk a magándokinktól. A gyümölcsöket nem értem, miért kellene kerülnötök, értem, hogy vannak, akik erre-arra allergiásak, de ezt általában megérzi az ember, összességében viszont nagyon fontosak a gyerekek étrendjében. Ha nincs tőlük bajuk, én nem hagynám ki.

A puffasztó étel meg kinek mi. Nekem zöldségekből semmi sem puffasztó, csak a tejtermékekkel van ilyen gondom.

A karácsony meg tényleg nem a legjobb idő diétázásra, kivéve, ha komolyabb baj van...

Azért megírhatnád majd, milyen válaszokat kaptál, engem érdekelne.

2016. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtek vizsgalni a gyerekeim, h neha higabb a szekletuk a normalisnal. Az ovonok mondtak, mivel nekem ez a 2 gyerekem van nincs viszonyitasi alapom ellenben veluk. A nagy sokat szellentett ill. Ket gyogyszertol pottyosodott. A kicsi gyakran kelt ejjel es ekcemas. Az alvascentrumban kezdodott a kivizsgalas. Legzoszervek, ful orr gege rendben. Tovabb a gasztrora. Vervizsgalat, szeklet es vizeletvizsgalat, allergiagalat, tejmentes dieta es laktozterhelesen vagyunk tul. A laktozdieta nyar ota tart. Annyi a valtozas van h a nagy kevesebbet szellent. A szekletuk u.olyan maradt. Egyebkent teljesen egeszsegesek, minden leletuk negativ. Lehet h nincs is bajuk??
2016. dec. 16. 20:21
 4/4 A kérdező kommentje:

Hozzateszem konkretan a kakijukat senki nem nezte a szekletvizsglaton kivul. Lehet h normalisnal szamit..

Ma azonban egyeztettem a toxikologiaval es egyenlore a laktozmentes dietat kell folytani.

2016. dec. 16. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!