Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megettem egy nyers répát,...

Megettem egy nyers répát, feldagadtak a szemeim, és nehezen kaptam levegőt, majd taknyom-nyálam egybefolyt. Elég veszélyes ez nem gondoljátok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mitől válthat ki ilyen tüneteket, egy nyomorult répa?!

2017. jan. 3. 12:18
 1/10 klopusz ***** válasza:
70%
Az allergiás reakcióért nem a "nyomorult répa" a felelős, hanem annak termelése, szállítása alatt alkalmazott vegyi anyagok. Gondolj bele. Mennyire normális, hogy januárban teljesen tiszta, föld-mentes, szabályos répákkal találkozol a boltban? Szegény szöldségek-gyümölcsök már annyira messze vannak a természetestől, mint Makó Jeruzsálemtől.
2017. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Allergiás vagy valamilyen vegyi anyagra, amivel kezelték.
2017. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, már kezd elmúlni, de azt hittem meghalok....
2017. jan. 3. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a répa nem tud allergiát kiváltani, a vegyszert pedig gondolom lemostad és meg is pucoltad a répát, lehet, hogy teljesen más oka volt a rosszullétednek.
2017. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megpucoltam, majd meg is mostam meleg vízzel. Nagyon para volt...
2017. jan. 3. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Jesszusom! Mérgezett répát ettél...
2017. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj allergiavizsgálatra, a sárgarépa tud allergiát okozni. Jó lenne felírni, hogy pontosan hol és mikor vettétek a répát, mert ha nem allergiáról van szó, akkor tényleg elképzelhető, hogy a vegyszerek okozták a reakciót, az ilyet pedig érdemes bejelenteni a NÉBIH-nek.
2017. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Ha bármilyen mérgező anyag lett volna benne/rajta, azt valószínűleg a gyomrában is észleli, mivel szinte minden mérgezés hányást vált ki, de minimum nyálzást, szédülést... És már az első falattól rosszul lett volna. De ő megette az egész répát... majd utána jelentkeztek nála tipikus pollenallergiás tünetek. Valószínűleg erősen hipochonder, és kb. annyira halt meg majdnem, mint egy hétköznapi porallergiás reggel, mielőtt beveszi a claritint és tüsszög hármat.

Lehet allergiásnak lenni bármire, éppen a répára is, de nem egyszeri alkalommal, és nem asztmás fulladással meg orrfolyással jelentkezik az ételallergia. A mérgezés meg pláne nem. Megmosott, megpucolt répán pedig kizárt, hogy permet vagy méreg maradjon, mert akkor a répa sem lenne egészséges.

De persze az is lehet, hogy a NYOMORULT répa szánt szándékkal akart a kérdező életére törni.

2017. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"...a gyomrában is észleli, mivel szinte minden mérgezés hányást vált ki,..."

Ehhez meg kell jegyezzem, hogy a boltokban kapható sóba kálium kloridot (műtrágyát) kevernek, és csak néhány embernek okoz bélgörcsöket. Ezt a mérget mindenki eszi, és csak kevés embernek vannak tőle panaszai!

2017. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát bocs de ilyenhez legközelebb mentőt kell hívni, mert pár másodperc kérdése, aztán az a következő h nem kapsz levegőt ... nem vicc ez kicsit se.
2017. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!