Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára kinek mi valt be?...

Ekcémára kinek mi valt be? Mitöl alakult ki?

Figyelt kérdés

2017. márc. 17. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a shea vajat, jó nagy mennyiségben. Ha nagy tételben veszel, akkor nem olyan drága fajlagosan. Ismerősömnek vegyszertől alakult ki, gyárban dolgozik (hűtő-kenő folyadéktól). Persze biztos sok mindentől kialakulhat.
2017. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem semmi sem hasznalt rá ugy hogy teljesen elmuljon.Csak annyira hogy kicsit halványodjon. Ahogy elmúlt az idegeskedés elmúlt az ekcema is. Szoval nekem stressztől volt.
2017. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amióta nem krémezem azóta jobb.Illetve kevésbe viszketett.
2017. márc. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szörnyű, le tudnám vakarni a bőröm, de annál rosszabb! Elocom kenőcs enyhiti. De ahhot hozzaszokhat a bőr. Ételallergia esetleg? A stresszt en is hallottam, de különösebben nem jellemző.
2017. márc. 18. 07:07
 5/16 anonim válasza:

Allergias vagy valamire, a stresszt meg nem hallottam..

Nekem 2eve jott elo, elmentem borgyogyaszhoz (akkor kerteszetben dolgoztam), azt mondta lehet, hogy valamelyik novenyre vagyok allergias, viseljek kesztyut.

Mar nem ott dolgozok, idonkent megis elojon a kezemen, de nem veszes. El kell menni vervetelre, abbol kiderulhet sokminden.

Nekem a CLOSANASOL-t irta fel, ha elojon, ezzel szoktam jo vastagon bekenni elalvas elott, es 2-3nap alatt eltunik az egesz. :)

2017. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet ételérzékenység is. Nekem a tejcukortól jött ki. De gyakoribb a vegyszer vagy más allergia miatti kialakulás.
2017. márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hapoka ***** válasza:
6-8 éve a gombás bőrgyulladást a lábfejen "Nisoral"-os ekcéma kenőcs mulasztotta el 2 év alatt. De azóta kiderült, hogy a Naturland-os "Fekete nadálytő + árnika" kenőcs csípő érzést ad ugyan, de a viszketést, ami néha előjön elmulasztja 1-3 nap alatt, plusz a kékeres vénák is visszahűzódnak alig láthatóra!
2017. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, próbáld meg ezt. (Nem vagyok érdekelt benne, és nem reklámozom!)

[link]

A facen is van csoportjuk, ott is olvastam több olyat, aki tünetmentessé vált.

2017. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Az eccema autoimmun betegség, nem lehet belőle kigyógyulni, csak a tüneteket enyhíteni. A súlyosabb eseteken csak a szteroid tud segíteni, menj el dokihoz, és kérj rá kenőcsöt, a stressz, legyöngült immunrendszer súlyosbítja a betegséget. (Azonban az sem biztos, hogy eccemád van, ha még a doki nem állapította meg.)


Javaslom, hogy D-vitamint is szedj rendszeresen (feltételezem, hogy ebből is hiányt szenved a szervezeted). Továbbá napsütéses időszakban fürdőruhában tölts legalább 1 órát a napon, de ne égj le.

2017. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anitakiara válasza:
Januárban rászántam a pénzt egy magánlaborban végzett ételintolerancia vizsgálatra,szintén ekcéma miatt. Hát elkerekedett a szemem az eredménytől, vagy 7 dologra pozitív lett. Ezek közül tovább vizsgáltak gluténérzékenységre, az nem vagyok, de rájöttem magamtól, hogy a tejfehérje viszont valóban gázos. Amióta a tejet elhagytam, szép a kezem. Az intolerancia vizsgálatban a tej a tejfehérjére utal, de azt még nem tudom, hogy elég lenne-e laktózmentesen étkeznem, vagy teljesen el kell hagynom. Amíg ki nem derül, inkább teljesen elhagyom, mert addig vagyok jól.
2017. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!