Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Méhcsípés, normális ez?

Méhcsípés, normális ez?

Figyelt kérdés

Tegnap megcsípett egy méh a bokámnál, és reggelre nagyon bedagadt. Kb 2x akkora a bokám mint a másik normális ez?

Az életre veszélyes tünetek ennyi idő elteltével jelentkezhetnek e még?



2017. máj. 15. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ki tudtad húzni a fullánkot? Minél előbb el kell távolítani, utána házilag szódabikarbónából és kevés vízből készült pasztát kenni rá, az semlegesíti a méreganyagot. Jó az ecetes borogatás, jegelés is, a duzzanatra pedig Fenistil gél. Egy hétig is eltarthat a fájdalom és a duzzanat, sajnos.
2017. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát én nem látok benne fullánkot

most hideg ecetes vízben áztatom

2017. máj. 15. 16:26
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:

Megnyugodhatsz,nem vagy allergiás a méhcsipésre,nyugodtan neki is állhatnál méhészkedni,1év alatt megszoknád a mérget és többé fel se dagadnál.Én 44 vagyok,13évesen kezdtem,az első évben néha olyan bedagadt szemem,szám széle,kezem volt,hogy csak nevetett rajta az ember.


Ha allergiás lennél,akkor a csipés után hidegrázás,egész testre kiterjedő csalánkiütés,vérnyomás drasztikus lecsökkenése,légutak elzáródása lennének a tünetek.


Jó tudom,a laikusok azt hiszik ha bedagad akkor allergiás pedig nem.


A csipés után nem mindig találni meg a fullánkot,mert óhatatlanul is odakap az ember és azzal már ki is kotorta.Petrezselyemzöld,félbevágott hagyma,ezek esetleg használhatnak de különösebb jelentőssége nincs.


Olyan ez mint az influenza.Használ ellene valami? Semmi,ki kell feküdni jó sok pálinka kiséretében :))))

2017. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szabóméhészet ***** válasza:
0%
Durva lenne ha egy hétig eltartana a fájdalom :))))) Nem a fogfájással kevered kedves első hozzászóló? Engem általában 40-50 csip meg munka közben,se arcvédő,se kesztyű,mert csak zavar a munkában,de a csipés után 3másodperccel a fájdalomérzet már el is tünt(kb mint 2 szunyogcsipés,annyi a méhcsipés,tehát nem fájdalmas egyáltalán.)
2017. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, kedves szabóméhész. Ha olvasni is tudnál, nemcsak a méheiddel csípetnéd magad, akkor látnád, hogy "eltartHAT" szerepel a szövegben.:-)
2017. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!