Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért nem adhatok vért?

Miért nem adhatok vért?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy miért nem adhatok vért? Ma voltam véradáson, szokásos papír kitöltés, egyeztetés. Majd a papírral a kezemben, mentem a doktornőhöz, aztán átbeszéltük a papíron lévő dolgokat. Aztán kérdezte, hogy milyen gyógyszert szedek? Feleltem cetirizin allergiára(poratka és parlagfű), erre közli, hogy nem adhatok vért. Ez, csak azért érdekes, mert ugyanitt már adtam vért 4 hónappal ezelőtt. Elkérték a telefonszámom, és ezért is tudtam, hogy ma véradás lesz, hisz küldtek sms-t. Eléggé érdekes ez a dolog. Kérem, hogy akik ebben jártasak( Pl.: orvos),azok válaszoljanak. Köszönöm! 18/F

2017. máj. 24. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

"Kizáró okok:



Testékszer vagy tetoválás, ha egy éven belül "került" a testünkre.


Krónikus szervi betegség - szív-, tüdő-, máj- vesebetegségek, epilepszia, cukorbetegség, magas vérnyomás stb.)


Felső légúti hurutos betegségek, lázas állapot.


Gyógyszerszedés (antibiotikum szedése 3-4 héten belül). Fogamzásgátló szedése nem kizáró ok.


Tüneteket okozó allergiás állapot, allergia ellen szedett gyógyszer.


Nagyobb műtét esetén 1 év, kisebb műtét után 3 hónap.


Fiatal nőknél a menzesz első 3 napja.


Intravénás kábítószerezés


Gyakori partnerváltás, óvszer nélküli, alkalmi kapcsolatok.

"

2017. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére 4 hónappal ezelőtt adhattam vért. És az akkori doktornő is megkérdezte, hogy milyen gyógyszert szedek. Akkor is a cetirizint szedtem. 12 éve azt szedem állandóan. Még is, akkor adhattam vért.
2017. máj. 24. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek egyszerű a magyarázata, az orvosok képtelenek azonos álláspontra jutni. Példa:

Megcsíp egy kullancs. Az egyik orvos azt mondja majd, hogy nézd a tüneteket és majd akkor menj vissza, ha tapasztalod őket. A másik szerint a kiszedett kullancsot magaddal kell vinned, hogy megvizsgálják, fertőzött -e. A harmadik meg le se szar, mert az esetek negyedében úgysincs tünet, a korán kiszedett kullancs pedig kis eséllyel fertőz. Egy eset, három vélemény.

Ugyanígy vannak az orvosok szinte mindennel.

2017. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Menjél plazmaferezisre.

Leveszik a vért, kiszűrik a vérplazmát, majd visszaadják a vörösvértesteket.

Ez is ugyan olyan hasznos és szükséges, és nagy segítség mint a véradás.

Ha a dolog anyagi része miatt csinálod, akkor keress plazmacentert, ott fizetnek is érte. Legalábbis a mi városunkban igen.

2017. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!