Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért mondják, hogy az Allegrá...

Miért mondják, hogy az Allegrára nem lehet alkoholt inni?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatójában egy árva szó sem szerepel erről.
2017. máj. 26. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Az allergia kezelésére szolgáló antihisztaminok, különösen a régebbi fejlesztésűek, könnyen álmosságot okozhatnak, ezért ha ilyet szedünk, érdemes legalább 12 órát várni, mielőtt alkoholt fogyasztunk. Ezek ugyanis a központi idegrendszerre is hatnak, az alkohollal együtt pedig jelentősen csökkenthetik a reakcióidőt. A második generációs gyógyszereknek általában nincs álmosító hatása, de ha mi mégis érzékenyen reagálunk ezekre, akkor lehetőleg ne igyunk a szedésük ideje alatt alkoholt.
2017. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még vezetni is lehet mellette, semmiféle álmosító hatása nincsen. Étellel és itallal semmilyen kölcsönhatást nem fedeztek fel, most néztem meg.
2017. máj. 26. 18:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt, amit írtam, ezt általánosságban írják az allergiagyógyszerekről.

Amúgy nem lehet kibírni alkohol nélkül???

2017. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De én most nem általánosságban beszélek, hanem kifejezetten az Allegráról. Amellett pedig lehet inni, nem értem miért mondják sokan, hogy nem. Nem lehet kibírni, mert alkalom lesz, fél évente egyszer iszom, ez most jött el.
2017. máj. 26. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor vedd be reggel a gyógyszert, aztán pedig este igyál. És lehetőleg mértékkel. És majd meglátod, hogy rád hogy hat a dolog.
2017. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak egy pohár bort iszom. Semmiféle hatását eddig nem vettem észre az allegrának, már ez a harmadik éve, hogy szedem.
2017. máj. 26. 18:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint hatását igen, mert elmúlik tőle a gondom, de hogy álmos lennék miatta vagy fáradt, olyat nem érzékeltem.
2017. máj. 26. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:

az allergia gyógyszerek általában idegnyugtatók, elnyomják az idegi működést, h ne reagáljon érzékenyen a szervezet az allergénekre. ezért nem ajánlatos alkoholt inni rájuk.

az allegra, és az összes az, csak mert nem írják rá. az összetevőknek ha utánanézel neten, akkor láthatod.

2017. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már volt, hogy ittam rá és nem okozott semmi problèmát.
2017. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én éreztem az álmosságot
2018. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!