Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Seborrheas dermatitisem van,...

Seborrheas dermatitisem van, segítsetek?!

Figyelt kérdés
7-8 ève szenvedek ebben a bőrbetegsègben. Seborrheas dermatitisem van. Az orrom mellett,fülem mögött,szemöldökök között mindig kiszárad,kirepedezik majd lehámlik a bőröm. Piros pöttyökbe jelenik meg ès eszmèletlenül fáj/csìp. Mèg az a jó,hogy meg tudom állni,hogy ne vakarjam. Valaki tudna tanácsot adni,hogy mit kezdjek magammal? Megkeserìti a napjaimat. Egy hónapban 2szer tuti,hogy előjön ès 1 hètig tart kb. Bőrgyógyászatra már el sem megyek mert mindig ìrnak fel valami krèmet de sose válik be. Valakinek van olyan krèm ami segìtett ezen a betegsègen? Vagy mit tegyek,hogy jobb legyen? Fejbőröm is brutális. Nagyon el vagyok keseredve. Kèrlek segìtsetek!!!
2017. szept. 17. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, allitólag a seborrhea a pszoriazis elöszobája, apamnak az egesz testét boritja. Nekem a fejböröm korpasodik iszonyatosan, es orrtö, es piros foltok vannak . Nekem a betnovat nevu szolúció valt be, szintelen szagtalan olyan mint a viz, es fejmosas utan bedörzsölöm vele a fejem. Teljesen tunetmentes leszek töle csak ez segit. Ahogy abbahagyom lepedönyi korpák jelennek meg, piros kerek kiütésen. Szteroid alapú. Arra gondolok h lehet pszoriasziszom van mégis habar az orvos nem ezt mondta . Szerencsere sose viszket csak nem esztetikus h havas a vállam ha nem kezelem magam
2017. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Probalj meg elmenni Dr Noll Judithoz. Az orszag legjobb borgyogyasza.
2017. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Probalj meg elmenni Dr Noll Judithoz. Az orszag legjobb borgyogyasza. En se akartam mar elmenni orvoshoz, mert mindig rossz kremet adtak, meg felre is kezeltek, de o nagyon alapos es hatekonyan kezel.
2017. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről tejoltó galaj és diólevél teával kellene lemosni, shea vajjal vagy kókuszzsírral bekenni éjszakára. Kerüld az irritáló anyagokat (mosószerek, öblítők, vegyszerek stb.).

A fejbőrödre ként vagy szelént tartalmazó gyógysampont próbálj ki, vagy öblítsd le azt is gyógyteával hajmosáskor. Nekem a szelénes sampon vált be, már az első mosás után éreztem, hogy megtaláltam az igazit (durván korpás és kínzóan viszkető fejbőr, hajhullás miatt kellett). Kb. 1 hónapja használom, már nem viszket a fejem, nincs korpa, se hajhullás. Lassan megpróbálok visszatérni a régi (teafás, bio) samponomhoz.

A gond az, hogy az orvosok nem tudják, hogy belsőleg is kezelni kellene téged. Vitaminokra, gyógyteákra és megfelelő táplálkozásra lenne szükséged. Esetleg stresszoldó tevékenységre is (pl. jóga, testedzés) vagy több pihenésre/alvásra. Próbáld kifigyelni, mit eszel/iszol, mit csinálsz, mennyire vagy ideges azelőtt, hogy kijön rajtad. Gyógyszer, fájdalomcsillapító?

2017. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!