Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Intolerenciám van, tej,...

Intolerenciám van, tej, tojás, búza. Azt vettem észre, amire az van írva, hogy "nyomokban" tartalmaz, az nem árt. Lehetséges?

Figyelt kérdés

#intolerancia #és tartalmazhat kérdése.
2017. dec. 9. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges,mivel azokban nincs,csak nyomokban tartalmazHAT. Ezért nem vagy rá allergiás. Mivel egy gyártósoron többféle kaját gyártanak,nem fogják kisúrolni mm-enként az egész gépezetet. Nyomokban maradhat rajta ez-az. Elméletben.
2017. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért kötelező ráírniuk. De amúgy nincs benne.
2017. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az intolerancia javulhat? Van valami tipp, hogy esetleg hogyan próbáljam meg "vissza szoktatni" magam...mivel, és milyen mennyiségben kezdjem, hogy emeljem az adagot? Jó lenne, ha legalább tejet ihatnék, sajnos a laktózról, és a tejfehérjéről is le vagyok tiltva...vagy legalább tojást...
2017. dec. 10. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Húgom a legtöbb allergiáját kinőtte. De ezt csak orvos engedélyezheti, hogy ilyeneket egyél.
2017. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az intolerancia és az allergia nem ugyanaz. Az intolerancia tünetei (általában hasmenés) csak nagyobb mennyiségtől jönnek elő, az allergia már nyomni mennyiségtől is előjöhet (kiütések, arcfelpuffadás, fulladás), ezért kell ráírni.
2017. dec. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a nyomokban tartalmazhat szöveg egyszerű alibi. Láttam én már olyan termékeken is, melybe max úgy kerülhetett az adott anyag, ha a vagonban, amiben a búzát szállították, előtte mondjuk petrezselymet vittek. Vagy mogyorót. Vagy ilyesmi.
2017. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mind az intolerancia, mind az allergia megszüntethető a megfelelő étrend felállításával. Ne feledjük, mindkét állapot (nem betegség, hanem állapot!!!) a mai étrend hozománya. Sajnos sem az orvosok, sem az élelmiszerszakértők nem siethetnek a segítségedre, hiszen mindkét szakember a gyógyszeripar által fenntartott egyetemen tanulta a szakmáját.

Ha valóban gyógyulni akarsz írj privit.

2017. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is van tej allergiam és úgy lehet nagyjábol visszaszokni ha csak mértékkel keveset eszel,mert ezzel nem terheled meg a szervezeted.
2017. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem laktóz intoleranciám, és tejfehérje allergiám van...arra gondoltam, hogy esetleg nincs-e olyan módszer, hogy első nap iszom, egy kiskanállal...második nap evőkanállal, stb. Így növelve az adagot...
2017. dec. 18. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!