Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Méh (vagy darázs) csípés ez...

Méh (vagy darázs) csípés ez most allergia?

Figyelt kérdés
Két és fél napja megcsípett pár méhecske, vagy darázs... Az első napon még nem nagyon volt bajom. Kicist bepirosodott, és egy nagyon kicsitbedagadt. 2 csípés a homlokomon bal oldalán, a halántéktol nem messze, 1 csípés pedig a karomon. A második napn viszont bedagadt a homlokom, és az arcomnak a bal oldala. Most egy kicsit mintha kissebb lenne a dagadás, viszont a bal oldali szemem alatt elkezdett eléggé bedagadni. :/ Ha allergisás lennék már rég meghaltam volna nem?

2018. ápr. 25. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában beszokott dagadni az ilyen szúrás/csípés. Ha rosszul is érzed magad akkor menj be az ügyeletre.
2018. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem allergia.
2018. ápr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:

Igy van,ez nem allergia.Gyakorlatilag nyugodtan méhészkedhetnél is,a szervezetet 1év alatt megszokná a méhmérget,be se dagadnál.Én 13évesen kezdtem méhészkedni,nagyon be szoktam dagadni,és hogy ugye ne legyenek gorombák,meg a méhész keze,ujjai a szerszáma,a Mesterem le is parancsolta a kesztyűt és az arcvédőt.


Aki allergiás annak heves szivverés,egész testre kiterjedő viszketés,csalánkiütés,fulladás a tünete.


Kb mint nekem a mogyoró-dióallergiám miatt,anafilaxiás rohamot kapok,ha megennék egy szem mogyorót.


1-2 nap és elmúlik a duzzadás,gyógyszer nincs rá.

2018. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért csak óvatosan a tévhitekkel, az allergia nem vicc.

Nyilvánvaló, hogy ez az ödémásodás összefügg a csípéseiddel.

De ha allergiás vagy valamire, nagy valószínűséggel nem az első allergiás reakciótól fogsz meghalni. Viszont minél többször találkozol allergénnel, a szervezet egyre érzékenyebb lesz rá.

Ezért én a helyedben mostantól óvatosabb lennék a csípésekkel, mert egy következő csípésnél hevesebb reakcióra is számíthatsz. Persze ha olyan darázs/méh csíp meg, aminek allergiás vagy a mérgére, mert ezek is különböznek! Tehát egy méhallergiás embernél sem okoz minden méhcsípés tüneteket!


Az allergiás reakció jellemzője, hogy ugyan általában elkezdődik 30 percen belül, előfordulhat, hogy csak később jön elő tünet; vagy több óra elteltével új tünetek jelentkeznek; vagy hogy az egész testre kiterjedő reakció másnapra alakul ki.


Jól jegyezd meg ezeket, mert veszélyes, ha ezt nem tudod:

- KÉSŐBB is jelentkezhet reakció!

- a tünetek több napon át is jelentkezhetnek vagy épp újak alakulhatnak ki!

- a fulladás nem kötelező tünet, különösen az elején!


Ettől függetlenül a csípésallergiák jellemzően dagadnak, az ételallergiák meg emésztőrendszeri és bőrfelületi panaszokat okoznak elsőre, illetve mindkét esetben jellemző lehet a vérnyomásesés (bágyadtság, szédülés). Nem allergiás embereknél a bőrpír, viszketés és helyi duzzanat természetes reakciók.


Amit lehet tenni, ha már nagyon gyanús, hogy allergiás reakciód van: mentőt hívni vagy bemenni a sürgősségire. Itt megkapod az ADRENALIN-INJEKCIÓT, ami visszafordítja az allergiás reakciót. Ez az egyetlen gyógymódja a dolognak, ha pedig bárki kalciumot kínálna neked, akkor küldd el melegebb éghajlatra, mert az semmilyen allergiára nem jó, csak az életed veszélyezteti vele, ha visszatart Téged a megfelelő orvosi ellátástól (injekció).

2018. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
De ez lehet alergia is.Nem mindenki úgy reagál egy méh vagy darázs csípésre(aki alergiás rá) hogy haldoklik tölle.Sose voltam alergiás a csípésükre egyszer megcsípet 1 a térdemen másnapra dupla akkora lett a térdem és nem bírtam rendesen menni.Az orvos mondta hogy alergiás vagyok rá.
2018. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!