Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyümölcsallergia?

EZEZ kérdése:

Gyümölcsallergia?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje, több éve már észrevettem magamon hogy úgy tűnik a gyümölcs valamilyen allergiás hatással van rám.. Régebben nem is tudom 8-10 éve még szinte napi szinten ettem gyümölcsöt, almát barackot körte, dinnye, banán narancs meggy cseresznye és semmi bajom nem volt tőle. Valamikor azonban elkezdődött nálam az hogy ha gyümölcsöt ettem akkor utána a torkom elkezdett fájni, viszketni, a számban, szájüregben éreztem azt a tipikus allergiára utaló jeleket, kicsit feldagadt kivül belül a szám nem annyira hogy szemmel észrevehető legyen, de én éreztem, pirosas lett és ilyen nyomó érzés a hasam körül, hátamnál...(tudom ez hülyén hangzik de így van) Eddig nem foglalkoztam vele mert igazából nem sokáig tart egy olyan 10 perc múlva már nem érzem meg ha eszek iszok rá valamit... De ez nem minden gyümölcsnél van igy. Gondoltam arra is hogy lehet azok a gyümölcsök károsak nekem amik ilyen lédúsak mint az alma a dinnye narancs amibe sok az ilyen sav vagy nem is tudom, mert az epertől és a málnától nincs semmi bajom ahogy a szedertől sem. Mostanában vettem észre hogy kezdenek a zöldségek is hasonló tüneteket produkálni. Ezek közül pl az uborka leginkább. Sőt ezen kivül még a diótól ha nyersen eszem meg mogyoró datolya ezek is hasonló reakciót váltanak ki. Ha meg van sülve a gyümölcs vagy gyümölcslevesben pl ilyenek úgy jó úgy sincs bajom tőlük. Létezik ilyen hogy gyümölcs allergia? Vagy mitől lehet ez az egész?
2018. máj. 12. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
fruktóz allergia lehet
2018. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Elég súlyos betegségnek tűnik. Régebben 2-3 éve rendszeresen adtam vért/plazmát ahol volt ugye vérvizsgálat/vérvétel, abból nem tudták volna megállapítani hogy ez a bajom? Valamint a tüneteknél olvastam hányinger kóma sárgaság ami nálam nem jelentkezett még egyszer sem értelmi hanyatlásban sem szenvedek és szerencsére az étvágyammal sincs gond..
2018. máj. 12. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
biztosat orvos mondhat.
2018. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menj el, mert ez furcsa tünet.
2018. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Raini Dash válasza:
Allergia az biztos menj el allergológiára ott kiderítik mire vagy allergiás a gyümölcsök meg kereszt allergiát okoznak vagyis ugyan olyan reakciót váltanak ki benned mint az amire allergiás vagy.(pl:pollen) Fogsz kapni egy listát milyen gyümölcsök váltják ki ezt és egy allergia gyógyszert amit folyamatosan szedned kell.
2018. máj. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!