Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik ezek a piros foltok a...

Mik ezek a piros foltok a kezemen? (kép lent)

Figyelt kérdés

Allergia??

Nem rég vettem észre magamon


2018. aug. 14. 14:30
 1/5 A kérdező kommentje:
2018. aug. 14. 14:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Véraláfutásnak tűnik,ha az,gyorsan elmúlik.Nem cipeltél valami nehezet? Nekem szokott a nehéz táska ilyesmit csinálni a karomon,ha nagybevasárlás után mindent egyszerre akarok becipelni :D
2018. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiatalkoris szeplő (ephelides juvenilis) – világos hajú és bőrű egyéneken kialakuló, gombostűfejnyitől a lencsényi átmérőig terjedő, főleg a fénynek kitett helyeken (arc, hát, mell, váll, kar) jelentkező, szimmetrikusan elhelyezkedő, nyáron a napozás hatására szaporodó, illetve sötétedő, körülírt pigmentszaporulat, melynek oka a bazális sejtek megnövekedett melaningranulum tartalma.

Kezelés: nyáron 15-ös faktor feletti UVA -ra és UVB -re is kiterjedő fényvédők használata.


Kihalványítására különböző nehézfémtartalmú kenőcsök megkísérelhetők, de allergizáló hatásukra gondolni kell. Helyileg hidrokinon kezelés és fenoléteres ecsetelés használatos.

2018. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
9kor cipeltem be vagy 5 ruhás csákot, kicsit nehezek voltak ja :D nem tudom hogy attól lehet e
2018. aug. 14. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet attól!
2018. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!