Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan derítsem ki, hogy...

Hogyan derítsem ki, hogy melyik sminkre vagyok allergiás?

Figyelt kérdés

Májusban elkezdett az egyik szemhéjam viszketni, annyira kapartam, hogy néha picit feldagadt, és piros volt. Valamelyik sminkre gyanakodtam, mert mikor nagyon kisminkeltem, és lemostam, másnap kezdett el viszketni, és napokig tartott, mire abbamaradt. Arra is gondoltam, hogy lehet a szappanos arcmosástól (néha lusta voltam, vagy csak a micellás vízzel spóroltam). Abbahagytam azt is, és azt hittem, hogy végleg elmúlt, de aztán újból előjött a viszketés. Smink terén nem változtattam semmit, az egyik szempillaspirált vettem újra. Illetve gyanakodok még a szemhéjpalettára, viszont azt télen vettem, és semmi panaszom nem volt vele egész idáig. Mostanra már a másik szemem is elkezdett viszketni, és már napok óta tart. Hogyan jöjjek rá, hogy mi okozza? És mit kezdjek magammal?

Tavaly volt, hogy csak úgy a semmiből napallergiám lett, kaptam szurit, és idén már nem is jött ki, de idáig soha nem volt problémám a sminkkel, pedig sokat használtam.


2018. aug. 17. 01:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Fémallergiára vizsgáltasd ki magad. Spontán is kialakulhat a piperék pedig szoktak tartalmazni fémeket.
2018. aug. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!