Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hónaljban vörös foltok?!

Hónaljban vörös foltok?!

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre hogy az izzadásgátlótól amit elkezdtem használni(eddig nem ezt használtam)viszket a hónaljam,piros foltok jelentek meg rajta

Allargiára gondolok.

Volt már igy valaki?Ha igen mivel kezelte?


2019. jan. 22. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Allergia lehet, de akár gomba is.
2019. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg allergiás reakció, tehát az maga az ápolás, ha távol tartod tőle a problémás anyagot.
2019. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kontakt dermatitis. Nekem is ez van. Csak 2 fajta izzadásgátlót használhatok mert nagyon sok fajtától előjön. Én bőrgyógyászhoz mentem vele, mert ez a viszkető folt elkezdett terjedni a dekoltázsom és a felkarom belső része felé is. Majd előjött napolajtól (a nyakam, dekoltázsom és szintén a felkarom régiójában), bizonyos testápolóktól, parfümöktől. Maradj a bevált márkáknál, mert más kozmetikumra is előjöhet. Ha kis felületen van, és ilyen enyhe marad, próbáld patikában vény nélkül kapható készítménnyel (pl. supraderm gél, fenistil), ha enyhe, kb. 4-5 nap alatt enyhülnie kell. Fontos, hogy amíg tüneteid vannak, ne használj semmiféle más deo-t sem, mert ilyenkor mindegyik súlyosbítja - még az is, ami egyébként nem hozta volna ki a reakciót. Ha nagyon zavaró a viszketés, használhatsz rá - otthonra- cinkrázót, ez hűsíti. Ha súlyosbodik, vagy terjed, akkor menj el bőrgyógyászhoz mert steroidos kenőcs kell rá, azt meg csak bőrgyógyász szakorvos írhat fel (sajnos a háziorvos már nem). Illetve nekem még írtak fel Aerius tablettát (antihisztamin ami nem álmosít), és hidrofiles fürdetőt.
2019. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!