Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nekem "vízallergiám" van, ami...

Nekem "vízallergiám" van, ami súlyosan száraz bőrből ered. Testápolóval lehetne kezelni, de krémfóbiám van, irtózok minden krémtől. Van olyan gyógyszer ami átmenetileg megszűnteti a viszketés érzetét, és ha van mi a neve?

Figyelt kérdés
Ezt fürdés közbeni testápolóval, vagy bőrregeneráló tusfürdővel szeretném kezelni de úgy nagyon nehezen megy ha miden fürdés vagy zuhanyzás után 2 órán át megállás nélkül véresre kaparom a saját bőrömet, ezt a fürdés utáni viszketést akarom ideiglenesen elnyomni.

2019. máj. 11. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tüsfürdőt használsz? Lehet kapni gyógyszertárban "mindenmentes" olajos tudfürdőt.
2019. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire segít a válaszom, de én allergiára cetirizine nevű gyógyszert szedek.

Extra érzékeny és extra száraz a bőröm. Folyamatosan viszket, ha nap éri még kiütéses is lesz.

Én fürdéshez dove krémtusfürdőt használok és magamat mixa nevű testápolóval kenem. Ez a Mixa kimondottan nyugtatja az égő, viszkető bőrt. Az enyém a világos lila színű keresztes flakonos. Van több féle belőle, azért írtam meg a színét.

Remélem le tudod győzni a krémfóbiádat, mert ez tényleg bevált nekem.

2019. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Erről beszéltem

2019. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Használj csak tiszta mosószappant tisztálkodáshoz és mosáshoz. Én már 30 éve nem tűrők meg semmi mást a háztartásban. Be kell járni utána a boltokat, de az összetevők között ne szerepeljenek mesterséges adalékok.

Ez nem szünteti meg a bőr kiszáradását, csak az előidéző okok szűnnek meg. Idővel a szervezet megszünteti a kiszáradást is.

2019. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég szörnyű lehet, különösen a krémmel kiegészítve, mert vannak azért jó krémek. Sajnos a gyakori fürdést sem bírja mindenkinek a bőre, különösen ha fürdéskor még zsíroldó hatású, meg fölösleges vegyi anyagokkal telepakolt mosakodószereket is használunk. Nem csak, mert eltávolítja a bőr természetes védőrétegét. Érdemes lenne szabit adnod néha a víziszonyos bőrödnek, mert lehetséges hogy csak a számára evolúciósan megszokott természetes körülmények hiányoznak neki. Ezen kívül érdemes lenne a táplálkozásodat felülvizsgálni, pl. egy diplomás szakember (dietetikus) segítségével, mert az emésztőrendszer durván ki tudja magát fejezni a bőrön keresztül. Iszol eleget?
2019. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!