Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bogolycsipes lehet?

Bogolycsipes lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt part közelébe voltam és tegnap reggel amikor felkeltem arra lettem figyelmes hogy van egy csípés a vadlimnal, ott a hajlatnal..Ami folyamatosan duzzadt, égett viszketett fájt

Ittam kalcium tablettát, kentem is és mára ez már csak rosszabb lett

Kőkemény a rész ahol van a csípés és még mindig fel van dagadva, a csípés meg egyrepirosqbb, tegnap nem volt ennyire durva és néha már menni is rossz borzasztó érzés

Mit javasoltok rá amit esetleg nem próbáltam? Mert ez katasztrófa és nem a legjobb helyen csípett meg valljuk be:(

Előre is köszönöm a válaszokat



2019. jún. 15. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A kálcium nem antihisztamin, nem ér semmit ilyen esetben.

A csípésre ecetet vagy citromlevet kell tenni, ill. vannak speciális kencék is.

2019. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az ecetet is próbáltam

Mennyi idő alatt megy le? És normális ha fáj és durván be van ragadva?

2019. jún. 15. 13:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Dagadva*
2019. jún. 15. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A rovarcsípések általában savasak. Így az ecet csak fokozza a problémát. A savat lúggal lehet közömbösíteni, tehát bő szappanos vízzel kell ellátni! De oda kell figyelni a szappanra is, mert jónéhány új gyártmány már nem csinál lúgot.
2019. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!