Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tehén tej allergiát dobott ki...

Tehén tej allergiát dobott ki a foodtest, így most sajtot és kefírt se fogyaszthatok?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt sem. Semmit. Most már olvashatod a termékek összetevőinek a listáját és amibe tejpor meg ilyesmik vannak sajnos bukta. Nekem is ez az allergiám van. Az alpro joghurtok nagyon finomak amúgy :D főleg a nagy dobozos vaníliás :D van amúgy tejmentes sajt semleges de még is finom csak drága.
2019. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hamar meg fogod tanulni, hogy az ételek 95% ban tej van. Csak azt nem értem, hogy lettünk ilyen szarul megteremtve.
2019. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen és az a durva hogy sokszor olyanba is tej van amiről az ember nem is gondolná.
2019. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
allergia, vagy érzékenység? az egyikre szed bogyót az ember, és akkor bizonyos mértékkel ehet pl pizzát. Nem tudom melyikre, de több ismerősnél láttam ezt.
2019. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 - Szerintem a laktózérzékenységgel kevered, azt lehet "bogyóval" ellensúlyozni. De ez se azt jelenti, hogy a "bogyó" (laktáz enzim) szedésével javul az állapotod, hanem azt jelenti, hogy a laktáz enzim hatástalanítja a laktózt az ételben, így az nem okoz emésztési panaszt.

A Foodtest viszont nem laktózt, hanem teljes tejet mér, így akinél besötétedik a kör, nem tudja, hogy a tejfehérje vagy a tejcukor okoz-e neki problémát, esetleg mindkettő vagy valami harmadik... Szóval ilyenkor jobb elhagyni minden tejterméket. Először legalábbis érdemes egy szigorú tejtermékmentes étrenddel kezdeni és esetleg 3 hónap után meg lehet próbálni óvatosan, napi piciny adagokkal visszavezetni egyes tejtermékeket és figyelni a hatást. De nyilván úgy, hogy egyszerre csak egyféle termékkel próbálkozni ~két hétig. Pl. joghurt, keménysajt. Sajnos tényleg sok olyan dologban van tej vagy tejszármazék, amibe alapvetően nem kéne. Pl. margarin, paprikás chips...

2019. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!