Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi a normális pulzusérték...

Mennyi a normális pulzusérték 20 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha átlagosan 80 felett, 90-95 között van a nyugalmi pulzusom napközben, alvás előtt 65 körül, kisebb mozgás (pár lépcsőfok) hatására 110-120, guggolás hatására pedig 160, és mindehhez 20 éves lány vagyok, 162cm/60kg, rendben van?


Nem vagyok kövér, bírom a terhelést, fizikai munkáztam hónapokig, viszont futni képtelen vagyok, pár száz méter után egyszerűen nincs levegőm.


Ezek az adatok gondra utalnak, vagy életmódváltás kell csak?


2019. okt. 11. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igazából 90 fölött már annyira nem normális, de nem vészes. Van nekem is olyan ismerősöm akinek 90-95 mint neked és neki ez a normális.

Az se mindegy hogy mennyi guggolást csinálsz és hogy milyen gyorsan megy fel ennyire a pulzusod a mozgástól.

Amúgy ezekután hamar elmúlik a gyors pulzus vagy sok idő kell hozzá?

Lehet hogy csak edzetlen vagy és ezért megy hamar fel.

2019. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Folytatom csak véletlenül elküldtem :D


Igazából ezt fontos lenne tudni amit írtam hogy milyen gyorsan megy fel és milyen lassan le.

Pl. ha felmész mondjuk 8 lépcsőt attól nem kéne így beinduljon ha nem rohansz felfele, de pl. 15-nél ha edzetlen vagy akkor simán lehet. (nálam is ez van)

Azért lehet elmehetnél egy szívultrahangra + terheléses ekg-ra. Ártani biztos nem árt, és te is megnyugszol ha nincs semmi :)

2019. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!