Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bármi hozzáér a nyakamhoz,...

Bármi hozzáér a nyakamhoz, fáj. Miért?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja tapasztalom, hogyha a dzseki, pulcsi nyaka, a munkahelyi “nyakpass”, vagy bármi hozzaer a nyakamhoz (akar picit erősebben bármi vagy bárki) egyből erosen pirosodik, ég, és a nyirokcsomóim is érzékennyé válnak egyből a fejbiccentö izom mentén elől-hatul. Elkezd égni és pirosodik, ezzel együtt a fülem és arcom is. Sőt időnként (ha pl masszívabb gallérú ing van rajtam) nap végére a torkom is elkezd fájni, mintha torokgyulladasom lenne, de nincs.

Mitől lehet?


Nyirokcsomókat nézettel ultrahangon, azt mondtak nem kórosak, reaktivak és 8mm körüliek maximum. Feherversejtem kicsit magas mondjuk.



2019. nov. 9. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvosnak aki vizsgált említetted ezt a nyakérzékenységet is?? Ha igen, mit mondott?
2019. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmit..csinált mindenfele verkepet meg tesztet (aids, leukémia tumor marker, immun-autoimmun problémák, vizelet, torokvaladek és kb 150 tételes verkep) és azt mondta nincs semmi bajom.....dehát valami csak nem stimmel...
2019. nov. 9. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:

velem is ez van, nekem is negatív lett minden vizsgálat. nekem még aspirációs biopszia is volt a legnagyobb, 12mm-esből, teljesen reaktiv nyirokcsomót hozott ki.

nekem kb február óta van ez, sok különböző tünettel, ismétlődő mandulagyulladás úgy h nincs is mandulám, stb.

néha jobb, néha rosszabb.

nekem végülis a diagnózisom "posztvirális fáradtság szindróma".

2019. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem sincs mandulam...korábban azt hittem, valami anyag hozza ki, műszál vagy ilyesmi, mert korábban ha olyan pulcsi volt rajtam erősebben éreztem ezt és viszkettem is kicsit, de ma egy kötött pulcsiban és latex nadrágban voltam és semmi bajom nem volt.

(Ebből remelwm lejött, hogy nő vagyok) :D és 30 éves

Talán ez is fontos lehet, hátha valakinek van ötlete...

2019. nov. 9. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondtak egy virusfertozes utani tunetek ezek. Keress ra hogy Post Viral Fatigue Syndrome, alap tunete a mersekelt nyirokcsomo megnagyobbodas es fajdalom. Akar evekig eltarthat. Igazabol semmi bajod, csak tulreagal az immunrendszered egy virusfertozest, es ilyen tuneteket produkal.

Nekem immunologus mondta ezt miutan full negativ lett az autoimmun verkepem is.

2019. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sztem eselytelen hogy a ruha anyagahoz van koze. Nyirokcsomok nem fajnak ilyesmitol. Ez a szervezeten belul zajlik.
2019. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, utolsó előttinek a hasznos tapasztalatot - utána fogok olvasni, de egy haematologust mindenképp fel fogok keresni, biztos ami biztos, bár amikor “lángol” ez bennem, tényleg olyan érzés, mint régen, mikor mandulagyulladásom volt, csak már nincsenek manduláim és elvileg vissza sem nőttek sem az orromban, sem a garatomban.


Utolsó: Hosszan elhúzódó allergiás reakciók lehetnek hatással a nyirokcsomókra, tudtommal, illetve ezt orvos is megerősítette, csak semmi allergia nem volt bizonyítható.

2019. nov. 9. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!