Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában minden délután...

Mostanában minden délután alszom egy nagyot meló után, egyszerűen annyira kimerültnek és motiválatlannak érzem magam. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Amióta bejött ez a hűvös idő, egyre többet alszom..

ok ok egészséges a sok alvás , viszont este így már nem tudok könnyen elaludni, illetve úgy érzem elmennek feleslegesen a napjaim.

Illetve amióta megcsináltam a nyelvvizsgát , ami célt kitűztem magam elé, eltűnt bennem a motiváció..

már szóltam a tanárnak, hogy szeretnék továbbmenni C1 -re de még nem indult a tanfolyam.

Érdekes mert amkor sok dolgom volt hétköznap is , akkor sokkal több mindenhez volt kedvem és motivációm mellette.

Eljárni edzeni stb...

mostanában csak itthon vagyok..

azt veszem észre ez szinte az összes téli időszakomra jellemző, de most nagyon beszippantott ez az idő.

Mit tanácsoltok mivel motiválhatnám magam?



2020. jan. 6. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor aludtam munka után délután.

De leszoktam róla, ugyanis vagy nem tudtam este elaludni, vagy ha elaludtam másfél 2 óra múlva felkeltem.

Mindig melóba kigondolom, hogy mit fogok csinálni, ha hazaértem. Fürdés, főzés, takarítás, bolt, edzés, valami kézműveskedés, süti sütés, szekrény rendszerezés stb.

Ma ajándékokat csomagoltam pl. (Külföldön élek és nemsokára megyek haza, lemaradva a karácsonyról)

2020. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Terhes vagy
2020. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:D első igen ezeket én is megszoktam csinálni, amúgy pont most állok neki rendezkedni.

Múltkor egy ilyen délutáni alvás után éjfélig! pakolásztam, takarítottam a lakásban.

3 hatalmas szatyot felesleges cuccot dobáltam ki, rendszereztem , lemostam még a radiátorcsöveket is..:D

Csak hát na...mégiscsak nem este kéne az ilyet.

Mondjuk tény, hogy ilyenkor kipihentebbnek érzem magam, meg talán jó az a sok alvás, mivel ilyen influeznás időszakban jó, ha az ember ki van pihenve, de a motiválatlanság miatt alszom és ez zavaró.

Utolsó..:D jót nevettem...sejtettem, hogy lesz hasonló válasz..:D

és mondjuk aktuális is lenne, mivel tervezzük, de nem hinnám , hogy ez miatt lenne, mivel már hónapok óta ez van..:D De ki tudja...:D a végén még lehet, hogy neked lesz igazad..:D LOL

2020. jan. 6. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!



Ez teljesen normális, télem punnyadtabb az ember, a hideg által meg jobban kimerül a szervezet a testhőmérséklet megtartása céljából.

Kicsit úgy működünk, mint egy bió radiátor, csak minket nem mesterséges atomok, hanem szervezetbeli funkciók tartanak "fűtés" alatt, és ez energiába kerül.

Aludni jó, de azt csak te tudod, hogy mennyi kevés, elég, vagy sok. :)

Ha semmittevéssel töltöd a mindennapjaid, akkor lelassul az idő is, és ez is normális, hogy feleslegesnek érzed, mert tényleg az.

A nyelvvizsga legegyszerűbb formája is nagy szó, mert sok embernek nincsen, érdekes, hogy a motivációd pont itt veszett el, ne hagyd veszni! :)

Igen, amikor tartalmas a napod, mozgásban vagy, gyorsabb a vérkeringésed, több oxigént termel az agyad is, ezt volna jó fenntartanod! :)


Említetted az edzést, ha benned van, akkor tényleg csak motiváltság kell.

Nem feltétlenül csak edzéssel, lehet bármilyen más sport is, bármi ami tetszik, motiválni meg úgy tudod magad, hogy nézel olyan embereket, akik az általad kedvelt sportágban már sok mindent elértek, és erről videó is készült, majd motiválod vele saját magad, hogy te is meg tudod csinálni, mert meg tudod!!

2020. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!