Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a franc van huszonévesen a...

Mi a franc van huszonévesen a vérnyomasommal?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de megpróbàlok mindent őszintén leírni. 28 éves vagyok 47kg. Az életmódom egészségtelenebb nem is lehetne ... ( húst hússal akár este 10kor is... soha semmilyen mozgás, már megerőltető ha el kell sétálnom a buszmegállóig.. imádom a gyors kaját::: esténként egy doboz sör..enyhe pánikbetegség..) egyedül az szól mellettem hogy nem dohányzom. Szóval 28 éve èlem ezt az életmódot sosem voltam beteg, tökéletes labor leleteim vannak. Viszont ! 1 hónapja írtam ki azt hogy felmondtam a munkahelyemen mert olyan mértékű stressz ért hogy elkezdett remegni a szemhélyam, fajt a fejem kialvatlan voltam a sok stressztől stb.. no szóval ez az egy hónap eltelt és elmentem a háziorvosomhoz mért egy vérnyomást : 135/ ... micsoda ???? Eddig 110 volt a maximum .. ez rengeteg! Mondta hogy stresszes vagyok sóhajtsak nagyokat és megmérjük újra.. 3 perc se telt el megmérte újra.. 118ra leugrott! Több sem kellett vettem egy vérnyomás mérőt 3 napja mérem. Amit látok: az átlag olyan 112- 118 között van de már kétszer előfordult hogy ez az érték 132 volt! Mind a kettőnél vettem 3 nagy levegőt 3 perc múlva újra mértem és 3 perc alatt lement 112re !!! Tehát ugyan az volt mint a hazidokinál. (Hozzátenném ezek is sokak mert régen 105 körül volt a vérnyomásom ) Kérdéseim : az hogy nőtt a mostani stresszes élethelyzetem befolyásolhatta / vagy most lett elég az egészségtelen életmódból? 2; hogy lehet az hogy amikor magas pár perc múlva lecsökken? Lehet hogy nem is magas csak izgalom váltja ki belőlem? Melyik érték ilyenkor a releváns? 3: ha elkezdek figyelni az eletmodomra visszacsökkenthető ez az érték? (Pl reggel egy órás séta,Sok víz, több zöldség gyümölcs )


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 21. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi bajod nincs! Ezek a vérnyomás értékek még a normális tartományban vannak.
2020. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen igazad van még nem számít magasnak ( bár kalkulátor szerint 110 lenne nekem az optimális...) de akkor is minimum 15-20at nőtt az eddigi alacsonyhoz képest és ez aggaszt! Tudom hogy nem sok az érték de amennyi idő alatt nőtt ahhoz képest sok!
2020. febr. 21. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
A vérnyomás nem állandó érték, a körülményektől függően változik...ha nem érzed rosszul magad (nekem pl.ha 120 fölött van, már nem jó érzés), akkor nincs ezzel gond. De ettől függetlenül az életmódváltást elkezdheted.
2020. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A leírásodban ott a válsz. Ha megnyugszol, lemegy.

Tehát a stressztől lesz magas.

A súlyodat gondolom elírtad. ha ilyen egészségtelen életmódot folytart, nem lehet "csak 47 kg.

Ha elkezded az életmód váltást, sport, egészséges8ebb) ételek, akkor normalizálódik a vérnyomásod, csökken a súlyod is. Mellesleg a sport, és egészségesebb ételek a pánik betegségeden is segíteni fognak.

A pulzusodról nem írtál, az jó szokott lenni?

2020. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj bele, hogy ez nem betegség. Ez egy általad kitalált, és erőltetett állapot. Ha javasolhatnék neked valamit: menj férjhez, szüljél pár gyereket, és legközelebb 70 év múlva lesznek ilyen problémáid. Egyszerűen únod magadat.
2020. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a 130 se mags még. am,úgy nem vagy kicsit súl sovány?
2020. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
86%,4es válaszoló : de 47 vagyok. Jó a genetikám gyors az anyagcserém. A pulzusom magas rendszerint 90-110 környéken van nyugalmi állapotban. Miért kérdezted? Lehet összefüggés ? Köszönöm ha válaszolsz!
2020. febr. 21. 11:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Pulzus magas, de ez is lehet a stressztől, azt kellene kezelni.
2020. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!