Bal kar zsibbad?

Figyelt kérdés

24N vagyok minőségellenőrként dolgozok,már egy pár hónapja.

Az utóbbi időben azt vettem észre,hogy munka közben,és munka után kb 10 percet és inkább este lefekvés után többször is (kb óránként 1x) 5 percig zsibbad a bal tenyerem, és van,hogy a karom is

A munkahelyen más is mondta,hogy ő is érzi néha,de nekem ez minden napos.


Házi orvoshoz elmentem,és az észre vételemet neki is jeleztem, igazából semmi vizsgálatra nem küldött el,nem írt fel semmit.


A munkahelyemen meg fog szűnni a részleg ahol vagyok és szét szórják az embereket máshova,van egy másik részleg ahová át járok besegíteni mert kevés az ember lesz felvétel oda és jeleztem is,hogy szeretném.Érdekes amig ott voltam,nem voltak zsibbadások.


Amúgy úgy tudom,hogy a bal kar zsibbadás rá mehet a szívre is,folyton mérem a vérnyomást, heti 1x magas,többi nap normális


Ezzel a zsibbadással hova tudnék elmenni orvoshoz ?


Szerintetek egészségügyi problémára hivatkozva szólhatok a főnöknek,hogy én most szeretnék át menni a másik részlegre ahol besegítettem ?



2020. febr. 21. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egészségügyi problémára ne hivatkozz, mert alkalmatlanság miatt még ki is rúghatnak. Azzal, hogy az a munka jobban tetszik, próbálkozhatsz, illetve majd akkor, amikor tényleg megtörténik az átszervezés, kérheted magad oda. Felelőtlen a háziorvos, a zsibbadást komolyan kell venni, első körben neurológiára kérj beutalót, aztán ha az negatív, a neurológusnak lehetnek még ötletei, esetleg kardiológia. Ha ennyire nemtörődöm a háziorvosod, akkor, ha van kire, érdemes lenne lecserélni.
2020. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy az át szervezés kb 6-8 hónap amire ez megtörténik

Azért 8 hónapot nem birék kihúzni zsibbadással

2020. febr. 21. 23:39
 3/17 anonim ***** válasza:
Menjél orvoshoz, hogy megtudd az okát. Esetleg üzemorvoshoz is mehetsz.
2020. febr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ugyan így kezdődött nálam is.

Infarktus lett belőle, de megúsztam.

Neurológia, kardiológia. Ha a házi orvossal elégedetlen vagy, válts.

2020. febr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam váltani,de egyik orvos se fogadott miszerint annyi a beteg, hogy ki se látnak

Csak is kizárólag lakcím váltáskor köteles

2020. febr. 22. 05:30
 6/17 anonim ***** válasza:
Neurologus kellene. Nem lehet, hogy munka közben úgy tartod a kezed, hogy konyokoksz pl sokat? Vagy a csuklód nyomod? Alagút szindromara gondoltál már?
2020. febr. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ez pánik egyértelműen , ne tojj már be 24 évesen nincs baj a szíveddel. Kezdj el relaxálni
2020. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es, te csak ne legyél látatlanban orvos, mert erre még egy diplomás se vállalkozna! A kézzsibbadás nem pániktünet!
2020. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

de az, saját magamból kiindulva tudom amikor stresszelek mindig leszibbad a bal karom.

már leírta volt háziorvosnál ,gondolom észrevette volna ha nagyobb lenne a baj. a szívbetegség jele nem ez hanem a fáradékonyság.

ZSibbad a keze mert fizkai munkát végez és stresszel. ennyi.

2020. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek semmi köze ahhoz, hogy neked, önjelölt doktor, mikor "szibbad le" a karod. Neki viszont az alábbi okok valamelyike miatt: [link]
2020. febr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!