Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Amikor a masszőr maszirozza...

Amikor a masszőr maszirozza ki az izomcsomókat a hátbol az nagyon fáj? Én még sosem voltam masszőrnel mert félek elmenni hátha nagyon fáj de most már muszáj lesz mer az nagyon fáj a hátam derekam ti szerettek járni?

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Masszőre válogatja. Mindenesetre maga az izomcsomó nyomásra érzékeny azaz, ha nem fáj, nem is fog hatni. Nem kell félni tőle, utána jobb lesz.
2020. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta heti rendszerességgel járok. Az első után lesznek fájdalmaid, pont azért, mert az izomcsomókat szét kell masszírozni.De nem ebbe szoktak belehalni. Kár volt halogatni, minél jobban beáll az izom annál nehezebb szétmasszírozni. Mindenesetre gyógymasszőrhöz menj!
2020. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Fáj, de nem nagyon. Vagyis fájhat nagyon is, a derék rész eléggé érzékeny, de a masszőr is képes változtatni a nyomás mélységén. Annyira kell, hogy fájjon, hogy még ne húzd össze az izmaidat. Ha nem eléggé erősen maszíroz, akkor az nem sokat csinál, de ha összehúzódsz mert véded magad, az se sokat segít.


Ez két oldalú kommunikáció. Lehet szólni a masszőrnek, hogy ne ennyire erősen vagy erősebben.

2020. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem értettem milyen "izomcsomókról" beszélnek egyesek. Hogyan tud az izom becsomósodni? Soha semmilyen izmom nem fájt.
2020. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4.es....örülj neki! Pokolian tud fájni a görcsös izom. A lumbágó is az, talán hallottál róla.
2020. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Hallottam róla és tisztában vagyok vele, hogy pont a lumbágó oka nem holmi "izomcsomók" hanem az izom- vagy kötőszövet mikrosérülései miatt kialakult gyulladás.

A derékfájás nem egyenlő a lumbágóval! A derékfájásnak lehet oka - többek között - az izomfeszülés is, de ennek sem önmagában az izom az oka, hanem az, hogy a kimozdult gerinccsigolyák miatt, az izmok próbálják korrigálni a testhelyzetet. Görcsösen és folyamatosan.

2020. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!