Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez milyen betegség lehet?...

Ez milyen betegség lehet? Hogyan lehetne belöle kigyógyúlni?

Figyelt kérdés

Sziazstok. ez a problémám kb 1 éve kezdett el jelentkezni eddig normális életem volt de most ez engem nagyon zavar.

az van, hogy pl suliban nem merek kiálni a többiek elé beszélni zavarba jövök izzadok elkezd remegni a szám. ha felkell olvasni vmit annyira elkezdek izgulni hogy a levegőt rosszúl

veszem és elcsuklik a hangom remeg kezem lábam és hát eböl kifolyólag lányoknál se merek se próbálkozni meg semmi mert nagyon beégnék.

reggel mikor belépek a suliba olyna idegesség jön rám hogy mire felérek a lépcsőn már folyik rólam a víz.

ezt a problémát annak a számlájára írnám, hogy níncsennek barátaim és nem is járok annyira sehova. suliba is nagyon kellemetlenül érzem magam nem is

szeretek ide járni egyszerüen nem szimpatikusak a többiek vagy nemtudom. de itthon hiába mondom hogy szeretnék elmenni másik suliba mert nem érzem jól magam

nem engednek mert már volt egy suli váltásom. mondjuk az azért volt mert olyna szakra mentem amit nagyon megutáltam.

akkor aztmondták jól döntsek mert nemlesz több de nagyon mellényúltam. főleg ez a szájremegés zavar nagyon olyan mintha sírni akarnék a többi nem érdekelne de ez...

lehet nagy összevisszaágot írtam most de ezek a problémáim.


2010. júl. 28. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! nyugodj meg, ez nem "betegség", tehát nem pánikbetegség, vagy ilyesmi. Ezt szociális fóbiának hívják, a szájremegés, izzadás, és minden egyéb, amit leírtál, annak a tipikus tünete. Szerintem keress fel pszichológust, hátha tud segíteni. Egyébként én is éveken át küzdöttem ilyesmivel, aztán egyszercsak magától megszűnt.
2010. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tipikusan a pánikbetegség első jelei. Gondolom amiatt alakult ez ki, mert nincs barátod, és nem szivesen mész az iskolába. Vannak gyógynövény alapú kedélyjavitók, próbálkozz először ezekkel. Gyógynövényboltban segitenek választani.
2010. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Nyilvánvalóan a stresszesebb fajtából való vagy. Ez nem egy konkretizált betegség, ez adódhat szimplán puszta önbizalomhiányból is. Ha ennyire nem érzed jól magad abban az iskolában, győzd meg a szüleidet róla, sorolj fel észérveket, mondd el nekik is, hogy állandóan zaklatott, nyugtalan és ideges vagy. Addig kell nekik mondogatni, amíg el nem hiszik neked.

De ha már minden kötél szakad, és nem hajlanak a szóra, akkor az önbizalmadra tessék rádolgozni! Ha kell, tölts el egy órát minden nap a tükör előtt, és begyakorolt beszédeket, mondatokat tessék elhangoztatni. Vagy vegyél egy könyvet és olvasd fel, fennhangon. Biztosan segíteni fog :-)

2010. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a neurotikus zavarok egyik fajtája, a fóbia.


Irracionális félelmi reakció, melyre bizonyos ismérvek,

pánikélmények, verejtékezési reakciók, émelygés,gyengeségérzet, menekülési késztetés fellépése jellemző.Az érintett belátja félelmeinek indokoltságát, azonban nem képes megszabadulni tőlük.


A segítség:pszichológus.

2010. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
miért mindenki ilyen kocka? régen nem voltak pszichológusok efféle bajokra, meg lehet ezt oldani szakember segítsége nélkül is.
2010. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2010. júl. 28. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!