Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sos! Apukamnak belcsavarodasa...

Sos! Apukamnak belcsavarodasa lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy keso van, de eleg nyugtalan vagyok edesapam miatt...

Azt mondja, hétfő ota tulajdonkeppen alig van szeklete (bocsi az infoert), es az is kinszenvedes (szekrekedes)...

Ma eleg rosszul is erezte magat, fajt a hasa, es most az utobbi par oraban nagyon gyakran megy is a hasa... Hallottam, hogy belcsavarodasnal lehet jellemzo hasmenes...

54 eves, nagyon feltem, nehogy valami baja legyen... Tobbszor is foztem neki olyan kajakat a heten, amitol nem lehetne elmeletileg szekrekedese, es ez a hasmenes, hasfajas, nem tudom... Szerintetek? Nem merem mondaninneki, h menjünk korhazba, mert tulreagalni se akarom, de elbagatellizalni se...

Lehet, h csak most tisztul meg ugymond?


Elnezest a kesoi idopontert, nem tudom, latja-e valaki, de gondoltam hatha... Mielott egeszsegugyhoz fordulnek...

Tudtok esetleg segiteni, meg ha latatlanban is? Nagyon koszi! 19 eves lany vagyok



2020. máj. 1. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A bélcsavarodás embernél nagyon ritka.

Székrekedés után enyhe hasmenés akár normális is lehetne, de egy telefont mindenképpen megér. Hívd fel az ügyeletet, beszélj velük, ők orvosok, ellentétben az itt válaszolókkal.

2020. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ügyeletet hívd fel és nekik mondd el a problémát, márcsak azért is, mert egy csomó mindent meg fognak még kérdezni, ez így túl kevés infó! Ugyan valósínüleg nem komoly dolog, de jobb odafigyelni!
2020. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem valószínű, hogy bélcsavarodás, az azért elég ritka. Nem vett be hashajtót? Ha igen, akkor mondhatni normális a hasmenés és hasfájás, ha több napja nem volt széklete. Sajnos, én is székrekedéses vagyok, muszáj hashajtót szednem, máshogy nem menne. Ilyenkor szinte egész nap görcsölnek a beleim és sokszor szaladgálok a vécére, amíg ki nem "pucolódok".
2020. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat!!

Mondtam neki az ugyeletet, nem akarja semmikepp, mondván, gyomorrontas... Lefekudt aludni, de en meg szetragom a kormeim az idegtol :((

Mindenesetre remelem, h tenyleg gyomorrontas meg a szekrekedes okozta most ezt...

2020. máj. 1. 22:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vett be semmilyen hashajtot!

Igaz, ma ecetes ontetet tett a salatara, utana nemsokkal ettunk fagyit, mert nagyon szereti, es talan a 2 egyutt nem volt valami szerencses es ez is kozrejatszott :/

2020. máj. 1. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Miket főztél, ami székrekedés elleni étel? Ha ezeket túlzásba viszi az ember, abból is simán lehet hasmenés (legalábbis nálam). Az ecet+fagyi viszont szerintem csak babona.


De valószínűleg csak arról van szó, hogy a székrekedés miatti torlódás miatt nem működik normálisan az emésztése. Ettől még persze az ügyeletet megkérdezni biztosan nem árt, de szerintem nem kéne izgulnod. Persze én nem vagyok orvos.

2020. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Megmondom, miert lennek nagyon ovatos, es megsem vetnem el az ugyelet gondolatat. Most hasmenese van, de mi a helyzet azzal a beszaradt kemeny szeklettel, ami hosszu napok ota benne volt? Kerdezd meg, a hasmenes elejen volt-e kemeny is. Mert ha ez a lagy szeklet beelozne valami dugulast, az tenyleg nem lenne jo.

Nem panikoltatni akarlak.

2020. máj. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom az uj választ!

Igen, reggel 2x volt kemeny szeklet, eleg nehezkesen, de volt

2020. máj. 2. 01:17
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsanat, az elozore nem valaszoltam!

Paradicsomomos, tejszines dolgokat foztem, amikrol tudom, h alapjaraton jobban meghajtjak altalaban.

2020. máj. 2. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!