Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is érezte már úgy, hogy...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Más is érezte már úgy, hogy "szaltózik" egyet a szíve? Kéne hívjak orvost?

Figyelt kérdés

Egy-egy pillanatra úgy érzem, mintha a szívem fordulna egyet a helyén, olyankor egy pillanatig mintha levegőt sem kapnék. Utána megy minden tovább rendesen, de kb. 2-3 percenként van most ez. Néztem a pulzusom, tök normális, a "szaltó" után üt egy erősebbet. Konkrétan rosszul nem vagyok, csak ez idegesít kicsit.

A történethez hozzátartozik, hogy néha rám szokott jönni enyhe pánikroham, de ez most tuti nem az.


Kéne szólni orvosnak? Mi lehet ez? Szívritmuszavar?


2020. máj. 5. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális extra ütések kiegészítve némi pánikrohammal és hypochondriával. Kell egy EKG, egy labor TSH-val, egy kis béta-blokkoló, mondjuk metoprolol, meg egy pszichomókus.
2020. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ezt extra ütésnek hívják, ha egészséges a szíved semmilyen problémát nem okoz csak kellemetlen érzés.

Figyeld meg terhelésre is jelentkezik e, vagy csak akkor ha előtte sokat ettél.

Igazából sok minden okozhatja, akár stressz is, de ha nincs mellkasi fájdalom, nyomó szorító érzés, légszomj, vérnyomás kiugrás és egyéb más panasz akkor valószínűleg nincs gond.

Haziorvostól kérj egy EKG - t, vagy kardiológiai beutalót, mert egy UH sem árt.

Pulzusod és vérnyomásod rendben van?

2020. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Extrasystole lehet. Ez jelentkezhet idegességtől, fáradtságtól is. Ha heteken keresztül tart, akkor mindenképpen vizsgálatot igényel, de valószínűleg egy-két nap alatt rendeződni fog.
2020. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A pulzusom most olyan 70-80 között van (magamnak számolva), vérnyomásmérő nincs itthon, de legtöbb esetben normális szokott lenni. Más tünet nincs, csak ez.


Valóban eléggé megnyomtam a melót ma (fizikai munka), lehet, azért jelentkezett. Na meg errefelé elég hülye idő van, az alacsony légnyomásra amúgy is érzékeny vagyok.


Nagyon rá tudok parázni a szívemre, egy ideig pánikrohamoknál, mikor felment a pulzusom is mindig azt hittem, hogy na jó, szívroham, itt a vége :D

2020. máj. 5. 22:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat amúgy!
2020. máj. 5. 22:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez extraszisztolé! Teljesen ártalmatlan, szinte minden embernek van ilyen, vagy lesz. Pihenj, ne agyalj, szedjél magnéziumot, és elfog múlni.
2020. máj. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!