Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ugrál a vérnyomásom...

Miért ugrál a vérnyomásom 21eves srác létemre ? pszichés probléma ?doki írt fel gyógyszert ,bevegyem?

Figyelt kérdés
A problémámat már kiírtam május 3-an .Röviden akkor annyi ,hogy ugrált a vérnyomásom135/80 156/85 ,nyugtalan voltam ,zavart ,nem tudtam elaludni,és a pulzusom is magas volt.Panik beteg is vagyok egyben ,viszont az alltalaban max fél óra alatt elmúlik ,és a vérnyomás is normalizálódik.Viszont ez az állapot sokkal hosszabb ,tehát nem múlik el fel óra alatt.N tudom hogy a pánikbetegség hozza elő ezt az állapotot hogy ,ugrál a vernyomasom.Vagy pedig az ugráló vérnyomás hozza elő ezt a zavart nyugtalan állapotot.Három nap alatt elmúlt viszont szerencsére,és több mint két hétig tökéletes volt a vérnyomásom,illetve a kedvem is ,aludni is jól aludtam .Viszont ma megint ugyan ez a helyzet mint két hete volt .kirándulni voltam apámmal ,és hazafelé a kocsiban már éreztem hogy ,nem vagyok olyan jól ,olyan fura érzés ilyenkor .Aztán hazajöttem ,és mértem szépen a 130-145-158as vernyomasokat.Es megint ott tartok mint két hete ,félek ,rossz a kedvem,nem tudok ellazulni,előbb bebóbiskoltam de felkeltem .És nem tudom egyszerűen mit tegyek ,ügyeletet hívjak?vagy mentőket ?Vagy én már nem tudom .De jobban szeretnék lenni ,mert utálom ezt az állapotot .Mit tudnátok tanácsolni?Elegem van már nagyon .21eves srác vagyok,sportos a testalkatom ,nem iszok alkoholt,nem cigizem ,nem kavezom,sok zöldség gyümölcsöt fogyasztok.Voltam ma orvosnál és a doki írt fel tritace 2.5mg vérnyomás gyógyszert .Azt mondta ha felmegy ,felet vegyek belőle be. Elvileg ez a leggyengébb vérnyomás gyógyszer ,apum is ezt használja .Meg is félek hogy 21evesen örök életemre kell szednem .Nem olvastam jókat a vérnyomás gyógyszerekről,tudom soká mellek hatása van .Nagyon ellene vagyok,mit tegyek bevegyem?

2020. máj. 18. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ma voltál orvosnál, aki felírt valamit, de ha pár fantom a gyakorikerdesek.hu-n azt írja hogy ne vedd be, akkor nem veszed be. Csinálj úgy ahogy ő mondta, és vele konzultálj!!!
2020. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire fel irt fel vernyomascsokkentot? Azt viszonylag sokaig kell rendszeresen merni, hogy kovetkeztetni lehessen magas vernyomasra vagy vernyomas problemara. Ez psziches lesz, te is irod, hogy panikbeteg vagy. Amikor elkezdesz szorongani, erzed azt a fura erzest, mar azon agyalsz, hogy mi lehet a vernyomasoddal. Persze, hogy felmegy, ha idegesited magadat.
2020. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire írt fel vérnyomás csökkentőt? Valszeg azért mert vérnyomás problémádon izgulsz már egy ideje. Mar multkor is írtam, 21 évesen jó életmóddal valszeg semmi baj nem lenne alapból a vérnyomásoddal. Mindenképpen keress fel egy pszichológust/pszichiátert hátha tud segíteni a vérnyomás problémadon mivel pánikbetegség okozhatja nagyon könnyen
2020. máj. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felírt gyógyszert szedd az orvos tanácsa szerint. Ő a szakember, nem mi.

Hosszan tartóan kell kezelni a vérnyomást. Légy kitartó és precíz az adagolást illetően. Minden jót!

2020. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomás ugrálást a pánikolásod okozza .Ezt kell elhagyni.

A vérnyomás mindig változik.ha pánikolsz magasabb lesz.A pulzus a vérnyomással együtt emelkedik.Normális eset, te jó vérnyomásról írsz.Évekig szedtem vérnyomás csökkentőt,de az okát senki sem kereste.Majd a 3.stroke -kor megműtöttek.Azóta nem kell.

Reggel mérd,ekkor kell bevenni is .

2020. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!