Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hol szívódnak fel a tápanyagok...

Hol szívódnak fel a tápanyagok: gyomorban, vékonybélben? ( vastagbélben ha jól tudom, csak vízvisszaszivás történik)? Hasmenés?

Figyelt kérdés

Nagyon régen tanultam biológiát, 2012ben volt gimiben bioszórám utoljara.


Az érdekelne, a tápanyagok ( ch, fehérje, zsírok ) visszaszívása hol történik?

Gyomorban, vagy vekonybélben?


Azt tudom, hogy a gyomorban enzimek vannak ( amiláz pl bontja a szenhidratot, de ez a nyalban is bennevan, szóval a ch bontasa mar a szajuregben elkezdodik. Engem a felszivódás érdekelne.


Elméleti kérdés: hosszasan elhúzódó hasmenésnél fogyhat-e az illető?

Nincs semmi egyeb más azervi betegseg, sem semmilyen kór. Aima, egyszerű hasmenés.


Fogyhat-e az illető, ha a napi bevitt étel mennyiségét ( és energiaértékét) nem csökkenti?


Teszem azt, megy a hasa, és a zsírok nem szívódnak fel rendesen, mert " túl gyorsan kipörgeti" a szervezet... es emiatt fogy.


Ismétlem, elméleti kérdes, gondolom mivel alapbetegseg ( felgazas vagy influenza vagy egyeb natha, stb nelkul gondolom nem nagyon letezik hasmenes, max ha az illeto hashajtozza magat. )



#Fwlszivodas
2020. máj. 23. 06:10
 1/2 anonim ***** válasza:
De létezik ilyen, főleg azoknál akik stresszesek nagyon állandó jelleggel, vagy pajzsmirigy probléma miatt is lehet, vagy daganat miatt akár. Alapvetően jól írtad, a hasmenés nem jó ilyen szempontból, de dehidratáltságot is okoz és még sóháztartás felborulást is okozhat.
2020. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hasmenéstől hamarabb kiszáradsz, mint lefogysz.
2020. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!